Ciechocinek – co warto zobaczyć?

Ciechocinek - co warto zobaczyć? Fot. Wikimedia Commons

Ciechocinek - co warto zobaczyć? Fot. Wikimedia Commons

Ciechocinek, znany jako perła uzdrowisk polskich, kryje w sobie bogactwo doświadczeń zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Jego unikalne położenie, nie tylko geograficzne, ale i w sercu historii Polski, przyciąga rzesze turystów z całego świata, pragnących odkryć sekrety tego malowniczego miasta. Sprawdź, co warto zobaczyć w tym pięknym mieście!

Ciechocinek – lokalizacja

Ciechocinek jest miastem uzdrowiskowym położonym w środkowej części Polski, w województwie kujawsko-pomorskim. Leży na prawym brzegu Wisły, około 20 kilometrów na południowy zachód od Torunia. Jest to lokalizacja, która zapewnia stosunkowo łatwy dojazd zarówno z różnych części kraju, jak i z pobliskich większych miast. Ciechocinek jest dobrze skomunikowany z największymi miastami w Polsce dzięki sieci drogowej. Leży bezpośrednio przy autostradzie A1, co pozwala na szybkie podróże samochodem z różnych części Polski. Ciechocinek, z racji swojego położenia w centrum kraju, bliskości do Wisły oraz dobrej infrastruktury drogowej jest łatwo dostępny dla odwiedzających z różnych części kraju.

Muszla Koncertowa w Ciechocinku

Muszla Koncertowa w Ciechocinku, a konkretniej w Parku Zdrojowym, to jeden z charakterystycznych punktów na mapie tego znanego polskiego uzdrowiska. Muszla koncertowa ma kształt półkolisty, który sprzyja rozchodzeniu się dźwięków. Dzięki temu muzyka może być słyszana w dużym obszarze parku. Muszla jest często miejscem różnorodnych wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, spektakle teatralne, występy taneczne czy festiwale. Obiekt jest dostępny przez całą dobę, a za możliwość jego oglądania nie pobiera się żadnych opłat.

Muszla Koncertowa w Ciechocinku, fot. Wikimedia Commons
Muszla Koncertowa w Ciechocinku, fot. Wikimedia Commons

Ciechocinek – Fontanna „Grzybek”

Fontanna “Grzybek” przy ul. Zdrojowej, w samym centrum Ciechocinka, jest symbolem uzdrowisk działających w tym mieście. To fontanna, która spełnia nie tylko rolę ozdoby. Fontanna “Grzybek” w Ciechocinku posiada też walor użytkowy. Jest elementem ciągu wykorzystywanego do produkcji soli. Jest ona zakończeniem głębokiego na 415 metrów źródła, z którego solanka jest kierowana na pobliskie tężnie. Fontannę „Grzybek” traktuje się ponadto jako naturalne inhalatorium, które jest dobrodziejstwem dla naszych dróg oddechowych.

Fontanna Grzybek w Ciechocinku - fot. Wikimedia Commons
Fontanna Grzybek w Ciechocinku – fot. Wikimedia Commons

Tężnie solankowe w Ciechocinku

Tężnie solankowe w Ciechocinku są unikatowym zabytkiem w skali europejskiej. Konstrukcje te są zbudowane z drewna i tarniny, stoją na dębowych palach. Tym sposobem tworzą największą tego typu drewnianą konstrukcję w Europie. Wokół nich tężni wytworzył się specyficzny mikroklimat, bogaty w jod i inne mikroelementy, porównywalny z tym nad morzem.Terapeutyczne właściwości tężni, wykorzystywane w inhalacjach solankowych, znajdują zastosowanie w leczeniu wielu dolegliwości. Inhalacje te korzystnie wpływają na drogi oddechowe, alergie, nadciśnienie tętnicze, a także wspierają regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych

Zespół tężni w Ciechocinku został wpisany na listę Pomników Historii. Jest również znaczącym punktem turystycznym. Tężnie, ustawione w kształt podkowy, tworzą imponującą wizualnie strukturę, przyciągającą licznych odwiedzających

Cennik biletów na tężnie solankowe w Ciechocinku

  • Bilet normalny – 10 zł
  • Bilet ulgowy – 9 zł
  • Bilet ulgowy z Kartą Dużej Rodziny – 8 zł
  • Karnet normalny na 7 dni – 50 zł
  • Karnet ulgowy na 7 dni – 40 zł

Godziny otwarcia tężni solankowych w Ciechocinku

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.

Ciechocinek – Teatr Letni

Teatr Letni w Ciechocinku, zlokalizowany przy ulicy Kopernika, to punkt obowiązkowy dla każdego kuracjusza i turysty, którzy zaglądają w te strony. Wiosną i latem program obejmuje kilkanaście wydarzeń kulturalnych miesięcznie, organizowanych nawet dzień po dniu. Odbywają się tutaj nie tylko spektakle. Miłośnicy koncertów i kabaretów w Teatrze Letnim w Ciechocinku także znajdą coś dla siebie.

Przy wejściu do obiektu odwiedzających powita Jerzy Waldorf, pisarz, publicysta i krytyk muzyczny, znany jako starszy pan z wąsem i z laseczką i z nieodłącznym przyjacielem, jamnikiem Puzonem.

Bilety na wydarzenia kulturalne w Teatrze Letnim w Ciechocinku można zakupić poprzez strony internetowe: Biletyna oraz KupBilecik.

Teatr Letni w Ciechocinku, fot. Wikimedia Commons
Teatr Letni w Ciechocinku, fot. Wikimedia Commons

Wodny plac zabaw w Ciechocinku

Wodny plac zabaw w Ciechocinku stanowi wyjątkową atrakcję dla odwiedzających miasto, oferując ogromną liczbę atrakcji dla osób w każdym wieku. To miejsce, gdzie rodzinna zabawa przeplata się z relaksem, sprawiając, że każdy dzień spędzony tutaj jest pełen radości i beztroski.

Położony w sercu Ciechocinka, wodny plac zabaw jest idealnym miejscem dla tych, którzy pragną uciec od codziennego zgiełku i zanurzyć się w świecie wodnych przygód. Kolorowe zjeżdżalnie wodne są główną atrakcją dla dzieci i młodzieży, oferując różnorodność form i wielkości, co gwarantuje emocje na każdym poziomie.Dla najmłodszych przygotowano płytkie baseny z niewielkimi zjeżdżalniami, gdzie mogą bezpiecznie bawić się pod okiem opiekunów.

Dla dorosłych i tych poszukujących relaksu, wodny plac zabaw w Ciechocinku oferuje strefy wypoczynkowe, które zapewniają odprężenie i regenerację. Wodny plac zabaw w Ciechocinku to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku, pozwalające na równoczesne korzystanie z przyjemności pływania.

Bezpieczeństwo odwiedzających jest najważniejszym priorytetem. Wodny plac zabaw w Ciechocinku jest wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa i stale monitorowany przez wykwalifikowaną kadrę ratowników, co daje pewność, że każdy moment spędzony w parku będzie bezpieczny.

Wodny plac zabaw w Ciechocinku – kiedy jest otwarty?

Wodny plac zabaw w Ciechocinku jest otwarty w sezonie letnim, przy sprzyjającej pogodzie. Terminy, kiedy można go odwiedzić:

  • 21-30 czerwca
  • 1-31 lipca
  • 1-30 sierpnia

Wodny plac zabaw jest czynny codziennie od 10 do 18.

Ceny biletów do wodnego placu zabaw w Ciechocinku

  • Bilet normalny całodniowy – 30 zł
  • Bilet ulgowy całodniowy – 15 zł
  • Wypożyczenie leżaka – 15 zł

Posiadacze Ciechocińskiej Karty Mieszkańca zapłacą 50% ceny regularnej biletu. Dzieci do 7 roku życia na teren wodnego parku w Ciechocinku wchodzą bezpłatnie. Opłata za korzystanie z Kompleksu ma charakter wstępu jednorazowego, tzn. bez możliwości wyjścia i ponownego powrotu w ramach wcześniej dokonanej wpłaty.

Aleksandra Panert⁩
Aleksandra Panert⁩
Dzień dobry! Mam na imię Ola i jestem redaktorką na stronie www.scandinavia.com.pl. Od dziecka interesuje mnie podróżowanie. Postaram się opowiedzieć Państwu o pięknie mojej lokalnej turystyki, związanej z Kujawami i Pomorzem, ale także oprowadzę po innych zakątkach Polski, a nawet i świata.

Comments are closed.