Czy powinieneś zarezerwować hotele lub Airbnbs w Grecji?

- Reklama -

Wady wynajmu Airbnbs w Grecji

1. Istnieje wiele fałszywych i podejrzanych ofert

To znacznie się poprawiło, ale był czas kilka lat temu, kiedy wiele ofert było fałszywych i było mnóstwo oszustów na platformie. Zawsze Rezerwuj miejsce, które ma liczne pozytywne recenzje i nigdy nie angażuj się w korespondencję poza platformą z nikim (tj. starają się i dostać się do komunikowania się za pośrednictwem Facebooka lub podobne).

Przyjrzyj się uważnie zdjęciom i poczytaj o lokalizacji. Często „widok na Akropol” lub „spacer na Akropol” nie oznacza, że jesteś blisko niego.

Uważaj również na „przynętę i przełącznik”. To jest, gdy mówią ci tuż przed przyjazdem lub nawet po przyjeździe, że nieruchomość jest podwójnie zarezerwowana i zabierze cię do „porównywalnej” w pobliżu. Często ten oryginalny nie istniał, a zdjęcia były używane do zaczepiania klienta.

Pamiętaj również, aby robić zdjęcia wszelkich uszkodzeń, które napotkasz, gdy tylko się zameldujesz i wyślesz zdjęcia gospodarzom. Niestety zdarzały się przypadki, gdy klienci byli obwiniani o szkody, które już tam były.

2. Ukryte opłaty

W ostatnich latach zarówno opłaty za usługi, jak i opłaty za sprzątanie na Airbnb znacznie wzrosły.

Gospodarz może zdecydować, jaki poziom opłaty za usługę jest pobierany przez niego i czasami zrzeka się go całkowicie, ale zawsze istnieje opłata za Usługę dla samego Airbnb i rzadko jest to uchylone, nawet jeśli anulowane w „bezpłatnym” okresie anulowania.

Niektórzy gospodarze pobierają również opłaty za dodatki, w tym pościel, ręczniki, dodatkowych gości, a nawet przybory toaletowe. Szkoda, że wiele z tych rzeczy zostało uwzględnionych, ale dodatkowe koszty czyszczenia protokołów Covid sprawiły, że niektóre z nich były nieuniknione.

3. Ograniczona bezpłatna anulacja

Gospodarze mogą wybrać poziom anulowania, z którego są zadowoleni – istnieje 6 poziomów do wyboru, od elastycznego do Super ścisłego 60 dni.

Nawet elastyczne będzie nadal przyciągnąć Airbnb opłaty za usługi, jeśli nie było 3 lub więcej odwołań w 12 miesięcy.

Jeśli polityka anulowania wybrany jest „umiarkowany”, które najbardziej w Grecji są, a następnie anulowanie musi nastąpić więcej niż 5 dni wcześniej. Następnie pobierana jest opłata w wysokości 50%, a opłata Airbnb nie podlega zwrotowi.

Warto zapoznać się z zasadami anulowania rezerwacji Airbnb.

4. Gospodarze mogą anulować w jednej chwili

Czasami gospodarze muszą anulować i ewentualnie w ostatniej chwili. Oni też są ludźmi i rzeczy się zdarzają – osobiste nagłe wypadki, choroby, uszkodzenia, naprawy itp…

Często może to po prostu oznaczać, że otrzymasz zwrot pieniędzy i zarezerwujesz inne miejsce. Należy jednak pamiętać, że zwroty mogą potrwać do 60 dni. Zwroty Google lub Apple Pay na przykład trwają do 15 dni roboczych. Może to być dość katastrofalne, jeśli masz napięty budżet, a anulowanie nastąpi w ostatniej chwili.

Może to być również strasznie niewygodne. Mamy przyjaciół, którzy zarezerwowali miejsce w popularnym mieście w szczytowym okresie, aby wziąć udział w weselu i po prostu nie było nic innego dostępnego w milach. To jest coś, o czym należy pamiętać, jeśli potrzebujesz bardzo mocnych planów.

5. Twój gospodarz może być twoim sąsiadem

Chociaż jest to zwykle dobra rzecz w Grecji (patrz profesjonaliści), czasami posiadanie właściciela obserwującego Twoje przyjazdy i odejścia i ciągłe wpadanie może być irytujące. Wyjaśnij, jak chcesz, aby związek poszedł tak szybko, jak przyjedziesz.

6. Twój gospodarz może być całkowicie nieobecny

W wielu częściach na świecie, w tym w Grecji, nieruchomości są własnością zagraniczną, a gospodarze są „profesjonalnymi gospodarzami” wynajętymi przez firmy do obsługi tych miejsc. W Hiszpanii jeden „gospodarz” Airbnb zarządza ponad 200 apartamentami, a w Atenach często tak się dzieje.

W niektórych przypadkach nieruchomość może być w rzeczywistości sub-let, co jest nielegalne w Grecji. Pamiętaj, aby zapytać.

7. Brak wsparcia, gdy coś pójdzie nie tak

Byliśmy gospodarzami z Airbnb przez ponad 6 lat. W tym czasie mieliśmy dziesiątki wspaniałych doświadczeń, tak jak my jako goście.

W końcu pewnego dnia mieliśmy straszne doświadczenie, gość prowadził działalność przestępczą z naszej własności, a Airbnb nic z tym nie zrobił. Zajęło to godziny, aby ktoś odpowiedział, a potem nie miał Rady ani rozwiązania.

Niedługo po tym mieliśmy gospodarza anulować miejsce na nas w ostatniej chwili, który wywołał duży stres i panikę i znowu Airbnb nie próbował w ogóle pomóc. Teraz uważamy ich za przyjaciół o ładnej pogodzie, tam na dobre czasy, ale uciekają na złe.

8. Brak usług, udogodnień i udogodnień

Chociaż jest to objęte plusy jako pozytywne, czasami może być odwrotnie. Jeśli brakuje obiecanej pralki lub klimatyzacja jest zepsuta, prawdopodobnie masz prawo do zwrotu pieniędzy. Przynajmniej w hotelu prawdopodobnie zostaniesz przeniesiony do innego pokoju.

Upewnij się, że dostaniesz to, co Ci obiecano.

9. Konieczność samodzielnego przygotowania śniadania

Brakuje na słynnych greckich hoteli śniadania jest jak brakuje zachodu Słońca, doświadczenie prom i nie coraz bezpłatny kieliszek Ouzo na koniec posiłku. To naprawdę jest jedną z głównych zalet greckich hoteli i odróżnia je od wielu innych na całym świecie.

10. Konieczność samodzielnego sprzątania

Jesteś na wakacjach!

11. Brak obiektów magazynowych

To dla nas wielka sprawa. Podczas gdy wiele Airbnb umożliwi elastyczny czas zameldowania / wymeldowania ( patrz profesjonaliści powyżej), jeśli nie mogą tego zrobić, często nie ma miejsca na przechowywanie toreb. Przeciąganie ich po ulicach Aten o 6 rano (kiedy nic nie jest otwarte) nie jest wcale zabawne.

(są miejsca, w których można przechowywać bagaż na lotnisku w Atenach, a także w mieście, które mogą pomóc).

12. Sam musisz wszystko zorganizować

Jeśli masz szczęście, twój gospodarz może pomóc ci w transferach. Jest bardzo prawdopodobne, że wszystko inne – wycieczki, zajęcia, opieka nad dziećmi, nawet testy Covid, będziesz musiał zorganizować Sam.

13. Dodawanie do kryzysu mieszkaniowego

Podobnie jak w wielu miejscach na świecie, Airbnb przyczyniło się niestety do poważnych problemów mieszkaniowych dla mieszkańców.

Wiele z nich zostało wyrzuconych z wynajmowanych nieruchomości, które zostały przekształcone w Airbnbs (lub inne platformy). Czynsze wzrosły wykładniczo, a wielu mieszkańców musi teraz mieszkać na peryferiach i dojeżdżać do pracy.

Jest to duży problem w miejscach takich jak Ateny, Santorini i Mykonos, szczególnie latem, gdy pracownicy na tych wyspach muszą mieszkać w gorących, nędznych kontenerach ukrytych w odległych miejscach.

Jeśli jesteś kimś, kto przywiązuje dużą wagę do etycznych i zrównoważonych podróży, to rezerwacja bezpośrednio w małym hotelu jest lepszym rozwiązaniem. Chcielibyśmy, aby firmy takie jak Fairbnb zaczęły działać w Grecji, aby uzyskać jeszcze więcej możliwości wyboru.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.