Deski kompozytowe na ogrodzenie – czy warto?

Deski kompozytowe na ogrodzenie – czy warto?

Deski kompozytowe na ogrodzenie – czy warto?/ foto: freepik.com

- Reklama -

Drewniane ogrodzenia powoli odchodzą w zapomnienie. Pomimo swojego ponadczasowego, modnego wyglądu, większość ludzi rezygnuje z budowania drewnianych ogrodzeń, których cena ciągle wzrasta, a oprócz tego deski drewniane to materiał, który wymaga regularnej pielęgnacji i konserwacji. Deski kompozytowe są coraz częściej wybieraną alternatywą dla drewna. Czy kompozyt zastąpi drewno? Czy ogrodzenie kompozytowe sprawdzi się w każdym ogrodzie?

Charakterystyka desek kompozytowych

Pierwszą i najważniejszą zaletą kompozytu jest jego wytrzymałość. Deski ogrodzeniowe WPC utrzymują nienaganną odporność na wiele czynników zewnętrznych w porównaniu do drewna. Są odporne na deszcze, śniegi, upały oraz szkodniki krążące po naszym ogrodzie. Deski ogrodzeniowe WPC mogą okazać się nieco droższe od tradycyjnego drewna, jednak dzięki częściowej zawartości tworzyw sztucznych, zachowują swoje właściwości na lata i nie wymagają regularnego konserwowania, a przy tym doskonale imitują drewno. Montaż desek kompozytowych nieco różni się od montażu drewna. Wyjątkowa estetyka montażowa powoduje, że żadne elementy łączne nie są widoczne i zdecydowanie zajmują wyższe miejsce niż drewno pod tym względem.

Rodzaje ogrodzeń kompozytowych

Deski kompozytowe WPC tworzą piękne i estetyczne ogrodzenia, które cieszą się niemałym powodzeniem. Deski ogrodzeniowe WPC można umieścić w swoim ogrodzie na dwa sposoby. Pierwszy to połączenie desek kompozytowych w sposób poziomy, w którym deski umieszcza się jedna nad drugą, z zachowaniem odstępów lub nie i łącząc je stalowym, lub aluminiowym obramowaniem. Pełne wypełnienie ogrodzenia pozwala na zachowanie całkowitej prywatności, szczególnie pożądanej w miastach oraz w okolicach większych skupisk ludzi i domostw. Drugi sposób to umieszczenie desek pionowo, w tak zwany sposób farmerski. Deski ogrodzeniowe WPC umieszcza się jedną obok drugiej, z zachowaniem odpowiednich, regularnych odstępów, a połączenie ich odbywa się za pomocą poziomych łączników umieszczonych najczęściej w połowie wysokości. Takie rozwiązanie przypomina klasyczne, wiejskie ogrodzenie, które nie ogranicza widoczności na świat poza nim i jeszcze bardziej odwzorowuje to drewniane.

Czy warto wykorzystać deski kompozytowe na ogrodzenie?

Deski ogrodzeniowe WPC to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą postawić ogrodzenie wokół swojego budynku, nie martwiąc się jego późniejszym odnawianiem, konserwację lub naprawy. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety, jakie posiadają deski ogrodzeniowe WPC, jest to doskonały wybór również dla budynków w nowoczesnym i minimalistycznym stylu. Nie oznacza to jednak, że tradycyjne i starsze budynki nie będą dobrze współgrały z tym innowacyjnym rozwiązaniem, jakim są deski ogrodzeniowe WPC. Wybór zależy od prywatnych preferencji użytkownika oraz od rezultatów, które chcemy osiągnąć. Decydując się na takie ogrodzeniowe rozwiązanie, mamy jednak pewność, że deski WPC będą służyć nam latami. 

Sandra Stempniewska
Sandra Stempniewska
Cześć, nazywam się Sandra Stempniewska i jestem redaktorką portalu scandinavia.com.pl, który powstał z pasji do podróżowania. Moim zdaniem, nic tak nie zmienia i nie otwiera człowieka, jak odkrywanie nowych zakątków świata. Chociaż jestem pasjonatką dalekich wypraw, doceniam kraje europejskie i urokliwe miejsca w Polsce. Każdy kraj posiada swoją unikatową kulturę, architekturę oraz smaki. Kuchnie świata to dla mnie nieodłączny element podróżowania. Na blogu dostarczam Wam sprawdzone wskazówki, jak bezpiecznie podróżować, co warto zobaczyć oraz jakimi środkami transportu najszybciej podróżować. Interesuje mnie również dietetyka oraz marketing internetowy. Mam nadzieję, że spędzicie dobrze czas na scandinavia.com.pl i podzielicie się ze mną, miejscami które Was urzekły!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.