Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego przy kredycie hipotecznym?

- Reklama -

W dobie niskich stóp procentowych coraz więcej osób pragnie kupić własną nieruchomość, a to wszystko dzięki tanim kredytom hipotecznym, które są oferowane przez banki. Jednak dla osób, które nigdy nie korzystały z kredytów, a tym bardziej tych hipotecznych, podjęcie decyzji, który jest najlepszy, może być naprawdę trudne. Dlatego też warto korzystać z pomocy specjalisty, jakim jest doradca finansowy.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to specjalista, który działa również jako pośrednik kredytowy.  Aktualnie na takie usługi jest bardzo duży popyt, dlatego nie ma żadnego problemu z tym, by znaleźć jego ofertę. Osoby szukające dla siebie kredytu powinny wiedzieć przede wszystkim, że posiada on w swojej ofercie takie produkty, jak kredyty hipoteczne, czy kredyty gotówkowe, lecz prócz tego znajdą się również inne oferty specjalne.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego przy kredycie hipotecznym?
Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego przy kredycie hipotecznym?

Doradca kredytowy nierzadko dysponuje lepszymi ofertami i można od niego uzyskać o wiele korzystniejszą pomoc, niż gdyby ktoś udał się bezpośrednio do oddziału banku. Głównym zadaniem doradcy, jak sama jego nazwa mówi, jest doradzanie konsumentom, którzy zamierzają skorzystać z różnych produktów banków. Nie jest to więc osoba, której tylko zależy na sprzedaży, lecz przede wszystkim ma doradzić klientowi. Mimo że głównie u takiego doradcy można znaleźć produkty kredytowe różnych banków, to znajdą się tam również pożyczki, dla osób, które na przykład z różnych względów nie mogą korzystać z kredytów bankowych.

Dlaczego ekspert finansowy to osoba, do której warto iść?

Korzystanie z usług profesjonalisty i możliwość pozyskania rady od osoby, która posiada nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również lata doświadczenia, powinno być już głównym powodem, dla którego ktoś skorzysta z usług eksperta finansowego. Taki pośrednik kredytowy posiada jednak jeszcze wiele innych zalet, wśród których można wymienić między innymi:

  • Bogata oferta – prawdziwy ekspert kredytowy w swojej ofercie posiada nie kilka, a nawet kilkanaście produktów kredytowych, spośród których dla klientów zostaną wybrane te najkorzystniejsze. Każdy konsument może mieć inne wymagania do kredytu. Niektórym zależy jedynie na kosztach, inni kierują się jeszcze możliwym okresem spłaty, czasem karencji, dodatkowymi opłatami, możliwością wcześniejszej spłaty itd. Każdy z tych warunków i wymagań jest brany pod uwagę w trakcie analizy sytuacji klienta i następnie doradca przedstawia kilka najlepszych ofert, które potem mogą być wybrane.
  • Brak opłat – to chyba jedna z najważniejszych zalet dla wielu osób, które myślą nad zaciągnięciem kredytu, to znaczy brak jakichkolwiek opłat, ze strony pośrednika kredytowego. Zaciągnięcie samego zobowiązania często wiąże się już z niemałymi kosztami, na które składają się odsetki rozłożone w czasie, ale też prowizje wstępne, administracyjne, czy też koszty dodatkowych ubezpieczeń i różnych produktów dodatkowych. To wszystko może mocno obciążyć portfel klienta. Dlatego też fakt, że klient nie musi płacić dodatkowo pośrednikowi, na pewno będzie pocieszający. W takim razie skąd ekspert ma pieniądze na działalność? Wszystko opiera się na  rozliczeniu z bankiem, co już dla samego klienta nie jest ważne.
  • Sprawna i dokładna obsługa – edukacja ekonomiczna u wielu osób nie jest na bardzo wygórowanym poziomie. Problem z tego zaczyna się wtedy, gdy należy podjąć tak ważną decyzję, jak właśnie zaciągnięcie kredytu hipotecznegoDoradca kredytowy zawsze służy w takim momencie pomocą. Jego zadaniem jest nie tylko dobór produktów, ale również wyjaśnienie wszelkich pojęć i formalności, które wiążą się z danym kredytem. Klient może więc śmiało zadawać pytania i być pewnym, że otrzyma na nie stosowne odpowiedzi.

Gdzie znaleźć dobrego doradcę finansowego z Warszawy?

Ekspert kredytowy znajduje się w każdym większym mieście, czyli można znaleźć go między innymi w stolicy, którą jest Warszawa,  a także w Poznaniu, Bydgoszczy, we Wrocławiu i w innych polskich miastach. Doradcy jednak nie zapomnieli również iść z duchem czasu, dlatego spokojnie można oczekiwać, że usługi będą świadczone również w ramach formy online.

Przed skorzystaniem z pomocy takiego doradcy bardzo ważne jest jednak to, by dokładnie zapoznać się z opiniami, które na jego temat zamieszczają klienci w Internecie. Dzięki temu pozna się nie tylko wady danego doradcy, ale można również usłyszeć wiele plusów i opinii, które nakierunkują klienta, dlaczego właśnie dany doradca jest odpowiedni.

Czy warto w ogóle kupować nieruchomość?

Jest to pytanie, na które każdy powinien odpowiedzieć sobie indywidualnie. Sytuacja finansowa każdej osoby jest inna. Trzeba więc wiedzieć, czy ktoś ma wystarczające oszczędności, by opłacić wkład własny, a także czy zarobki są na tyle wysokie, by móc pokryć zarówno bieżące koszty, jak i również w kolejnym etapie ocenić, jaka rata kapitałowo-odsetkowa kredytu sprawi, że straci się zdolność kredytową. Nigdy nie należy obciążać swojego budżetu w 100% jego możliwości, ponieważ w przypadku ewentualnych zmian w wysokości raty, może to nieć za sobą naprawdę poważne konsekwencje.

Czy warto w ogóle kupować nieruchomość?
Czy warto w ogóle kupować nieruchomość?

Jednak sytuacja finansowa to nie wszystko. W takim przypadku należy również ocenić swoją sytuację zawodową, a także rodzinną i okolice, w której się mieszka, czy też zamierza kupić mieszkanie. Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem nierzadko na 20, 25 czy nawet 35 lat. Dlatego należy wziąć pod uwagę to, czy przez tyle lat na pewno będzie się wykonywać zawód, który nie zmusi nikogo do przeprowadzki. Kolejną kwestią jest to, że jeśli już ktoś posiada rodzinę, to powinien skonsultować się z nią, czy na pewno chce się przeprowadzić i czy to miejsce będzie dla nich odpowiednie pod różnymi względami.

Jeśli podczas rozważań i rozmyślania ktoś dojdzie do wniosku, że jednak jeszcze nie powinien kupować nieruchomości, to nie oznacza, że powinien przestać myśleć o kredycie hipotecznym. Jest to bardzo dobra sytuacja do tego, by po prostu przygotować się jak najlepiej do zaciągnięcia takiego zobowiązania. Przede wszystkim warto wykształcić w sobie pewne przyzwyczajenia, tj. choćby oszczędzania kwoty, którą ewentualnie pokrywałoby się ratę kredytu. Dzięki temu można ocenić, w jakim stopniu rata rzeczywiście wpływa na komfort ekonomiczny i psychiczny. Jest to również czas, w którym można swobodnie zmienić pracę, bez świadomości, że do spłaty jest jeszcze spory kredyt i nie można ryzykować utraty stałego źródła dochodu. Można więc zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Podsumowując, naprawdę warto korzystać z pomocy ekspertów, którzy tak naprawdę są w zasięgu ręki. Kredyt hipoteczny to ogromne zobowiązanie na całe życie. Podjęcie złej decyzji w trakcie jego wyboru i kupna mieszkania może skutkować ogromnymi obciążeniami psychicznymi i ekonomicznymi. Natomiast jedynym kosztem, jaki należy ponieść przy korzystaniu z pomocy doradcy, jest czas, który poświęci się na rozmowę z ekspertem, a ten czas chyba każdy jest w stanie wygospodarować. Jeśli więc ktoś w najbliższym czasie zamierza kupić nieruchomość, to teraz doskonale wie, do kogo powinien się udać, by skończyć  z dobrym kredytem i idealnymi dla siebie warunkami.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.