Drzwi tarasowe. Która z opcji będzie dla nas najkorzystniejsza?

- Reklama -

Myśląc o wymarzonych drzwiach tarasowych, większość z nas ma podobne wymagania. Duże przeszklenia, dzięki którym taras stanie się częścią domu, bezpieczne, wolne od barier architektonicznych, by przez drzwi balkonowe mogło przejść dziecko, osoba starsza czy niepełnosprawna – to rzeczy, na które często zwracamy uwagę przy projektowaniu wymarzonego domu. Na wszystkie te potrzeby odpowiadają drzwi tarasowe HST.

Bezpieczne drzwi tarasowe z niskim progiem

Robiąc remont czy projektując mieszkanie, chcielibyśmy, by wszystko było idealnie dopracowane. Mając do dyspozycji taras lub ogród, zależy nam na tym, by móc z niego korzystać. Dzięki dużym przeszkleniom, teren zielony przed domem może stać się elementem wystroju, a wygodne w obsłudze drzwi tarasowe mogą usunąć barierę pomiędzy wnętrzem a częścią ogrodu.

Drzwi unoszono-przesuwne HST wykonane są z PVC lub aluminium i poruszają się na dwóch, równoległych do siebie płaszczyznach okna. Maksymalna szerokość skrzydeł może osiągać nawet do trzech metrów, dzięki czemu można osiągnąć przeszkloną konstrukcję o rozpiętości aż sześciu metrów. Dodatkowo niski próg w drzwiach HST tworzy bezpieczną przestrzeń bez barier, umożliwiając swobodne poruszanie się wszystkim członkom rodziny – zarówno małym dzieciom, jak i osobom starszym, niepełnosprawnym czy poruszającym się na wózku.

Drzwi tarasowe. Która z opcji będzie dla nas najkorzystniejsza?
Drzwi tarasowe. Która z opcji będzie dla nas najkorzystniejsza?

Bardzo ważnym aspektem jest również to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi balkonowych, drzwi tarasowe HST po otwarciu nie zabierają przestrzeni mieszkalnej i pozostawiają swobodę w dysponowaniu powierzchnią, nie zakłócając ciągu komunikacyjnego.

Awangardowe rozwiązanie w domu – drzwi harmonijkowe

Równie wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem, choć dużo bardziej niecodziennym i rzadziej spotykanym w naszym kraju są drzwi tarasowe harmonijkowe. Podobnie jak drzwi balkonowe HST zapewniają one bezpieczną przestrzeń, bez barier architektonicznych. Pozwalają cieszyć się dużymi przeszkleniami i znacznie ułatwiają połączenie salonu z ogrodem. Różnica pomiędzy drzwiami HST a harmonijkowymi tkwi w konstrukcji i sposobie otwierania.

Drzwi harmonijkowe, jak nazwa wskazuje podczas otwierania składają się w harmonijkę. Są całkowicie bezpieczne, a do ich otwierania nie trzeba użyć siły – z łatwością poradzi sobie z tym nawet dziecko. Nie ma również obaw, że ktoś przypadkowo przytrzaśnie sobie palce podczas przechodzenia. Takie rozwiązanie, choć mało popularne w Polsce, cieszy się dużą popularnością na zachodzie, budząc podziw i przykuwając uwagę gości.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.