Jak dojechać do Paros w Grecji

- Reklama -

Poruszanie się po Paros

To dobry pomysł, aby wynająć samochód na Paros, nawet na dzień lub dwa. Istnieje regularne połączenie autobusowe, które jest dość niezawodne, ale samochód pozwoli Ci odkryć wiele ukrytych klejnotów wokół wyspy: plaże, zatoczki, jaskinie, ruiny, a nawet niektóre wioski, do których autobus nie dojeżdża. 

Jazda na Paros jest dość łatwa. Nie ma sygnalizacji świetlnej, mały ruch i tylko kilka wąskich uliczek do rozwiązania, które można uniknąć, jeśli chcesz.

Ze względu na wielkość i kształt Wyspy, można zrobić pętlę całej wyspy w około 6 godzin, co sprawia, że na wspaniałą wycieczkę z wieloma wspaniałymi miejscami, aby zatrzymać się po drodze.

Lubimy zaczynać na wzgórzach i wędrować po Kostos, Lefkes i Marpissa, a następnie udać się na kawe lub przekąskę w Piso Livadi, a następnie popływać w Tripiti.

Lunch w Aliki i może kolejna kąpiel w Faragas. Zatrzymaj się na zakupy i zwiedzanie w Parikia wokół Krios na więcej kąpieli, napoje czy odpoczynek.

 

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.