Jak dostać się z Santorini do Mykonos

Jak dostać się z Santorini do Mykonos

- Reklama -

Z Santorini do Mykonos promem

Najpopularniejszym sposobem, aby dostać się z Santorini do Mykonos jest prom.

Trasa promowa kursuje regularnie przez cały rok z maksymalnie 8 promów dziennie w lecie i ponad 50 promów tygodniowo.

Czas żeglowania zależy od firmy promowej i używanej łodzi, ale zwykle trwa od 2 godzin do 3 godzin, aby dotrzeć do Mykonos. Większość zatrzyma się na Ios i Naxos, a wiele na Paros również.

Operatorami, którzy zwykle obsługują tę trasę, są Golden Star ferries – najwolniejsze, ale najbardziej przyjemne, Seajets i minojskie linie.

Możesz zarezerwować online w Ferryhopper lub możesz kupić bilet na Santorini w porcie lub jednym z wielu agentów sprzedaży biletów, które zobaczysz na wyspie.

Jeśli podróżujesz w lipcu, sierpniu lub podczas jednego z wielu świąt religijnych lub świąt państwowych, opłaca się rezerwować z wyprzedzeniem.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.