Jak najsprawniej poruszać się po Atenach?

- Reklama -

 Metro:

Przy wyjściu bramki nr 3 głowa przez Skybridge do stacji metra. Bilety można kupić w automatach lub w kabinie załogowej. Ceny biletów wynoszą 6 euro w jedną stronę lub 10 euro w obie strony ze zniżką dla dzieci i seniorów. Podróż do centrum miasta trwa około 45 minut.

Autobus:

Pomiędzy zjazdami 4 i 5 znajduje się Dworzec Autobusowy. Złap X95 do centrum miasta i X97 do portu w Pireusie. Taryfy kosztują 5 euro ze zniżkami dla seniorów i dzieci. Autobusy kursują 24 godziny na dobę, a bilety można kupić na stacji lub na pokładzie.

Taxi:

Poza bramą wyjścia nr 3 znajdziesz wiele taksówek. W terminalu znajdziesz również kierowców szukających pracy lub możesz spotkać się ze swoim umówionym kierowcą tutaj. To powinno kosztować około 35 Euro do centrum miasta w ciągu dnia i 50 Euro w nocy. Upewnij się, że zgadzasz się na taryfę przed wyjazdem lub i sprawdź, że licznik jest uruchomiony.

Transport w centrum Aten:

Większość historycznego centrum jest płaska, a wszystkie główne miejsca znajdują się w odległości krótkiego spaceru od siebie. Istnieje tramwaj publiczny, który obsługuje centrum i idzie w dół do nadmorskich przedmieściach i Metro jest doskonałym sposobem, aby poruszać się sprawnie i tanio.

Świetny sposób, aby zwiedzić Ateny, zwłaszcza dla początkujących, jest w czerwonym autobusie Hop-On-Hop-off. 

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.