Jak się dostać z Naxos na Santorini lub z powrotem

- Reklama -

Szybki prom z Naxos na Santorini zajmuje tylko godzinę i 20 minut. Wolniejsza ale fajniejsza, trasa zajmuje 2 godziny. Możliwe jest również podjęcie dowolnej pośredniej trasy zatrzymując się na Mykonos, Paros lub Ios.

Uwielbiamy podróżować wolniejszymi Blue Star Ferries. Są to największe promy na Cykladach i są w zasadzie statkami wycieczkowymi z restauracjami, barami, a nawet sklepem z pamiątkami na pokładzie. Mogą zabrać do 2500 pasażerów oraz wiele samochodów osobowych, ciężarowych i skuterów. Możesz zapłacić trochę więcej za kabinę i przespać podróż, zarezerwować wygodne miejsce w 3 różnych kategoriach lub spędzić czas na pokładzie z innymi czcicielami słońca i oddychać morskim powietrzem.

Innymi operatorami są Seajets i Hellenic Seaways.

Możesz zarezerwować online w Ferryhopper któe reprezentuje 40 firm promowych i pośrednich tras, jak również, lub można kupić bilet w Naxos w porcie.

Jeśli podróżujesz w lipcu, sierpniu lub podczas jednego z wielu świąt religijnych lub świąt państwowych, opłaca się rezerwować z wyprzedzeniem.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.