Jak wybrać najlepsze ramy aluminiowe do obrazów i gdzie je kupić?

Jak wybrać najlepsze ramy aluminiowe do obrazów i gdzie je kupić?

Jak wybrać najlepsze ramy aluminiowe do obrazów i gdzie je kupić?

- Reklama -

Jednym z najbardziej popularnych i nowoczesnych materiałów, z którego wykonuje się ramy do obrazów, jest aluminium. Chętnie sięgają po niego miłośnicy eleganckich, klasycznych wnętrz, ale także zwolennicy minimalizmu. Proste, stylowe ramki aluminiowe to solidna, a jednocześnie subtelna oprawa obrazów. Ramki aluminiowe mogą się nieco od siebie różnić, zarówno szerokością obramowania, jak i kolorem. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Ramki aluminiowe – zalety

Aluminium to materiał cechujący się wyjątkową odporności na szkodliwe działanie czynników środowiskowych. Nie szkodzą mu różnice temperatur, nie rdzewieje, niestraszne mu żadne szkodniki. Ponadto warto pamiętać, że aluminium nadaje się do recyklingu i zużywa w tym procesie niewielkie nakłady energii. Ramki aluminiowe są bardzo lekkie i wytrzymałe – rzadko ulegają odkształceniom w razie upadku, można je swobodnie przenosić, a także są wygodne w montażu. Łatwo utrzymać je w czystości – wystarczy przetrzeć ich krawędzie wilgotną szmatką.

Ramki aluminiowe są szczególnie polecane, jeżeli mamy do oprawienia dzieło o dużych rozmiarach – lekka konstrukcja oprawy sprawia, że łatwiej zamontować ciężkie obrazy na ścianie. Odciążona konstrukcja jest bardziej stabilna.

Rodzaje ram aluminiowych

Ramki aluminiowe nie posiadają żadnych zdobień, są proste, delikatne i eleganckie. Na pewno jednak różnią się między sobą jakością. Gdzie kupić aluminiowe ramy do obrazów, aby służyły nam bez usterki przez wiele lat? Warto odwiedzić Galerię Ram w Warszawie albo odwiedzić sklep internetowy tego przedsiębiorstwa. Firma jest związana z oprawą obrazów i pracami szklarskimi już od 1951 r. – przez ten czas osiągnęła najwyższy poziom świadczonych usług. Eksperci zatrudnieni w Galerii Ram stworzyli unikatowe, bardzo wytrzymałe profile ram aluminiowych, które nie są dostępne w żadnym innym sklepie z oprawami obrazów.

Oferowane przez tę warszawską firmę rodzaje ram aluminiowych można podzielić na:

  • ramy o profilu ALU P – cechują się szeroką krawędzią zewnętrzną i wyrazistą krawędzią boczną; sprawdzą się idealnie, jako oprawa dzieł umieszczonych w przestrzeni publicznej (np. poczekalnia, biuro, gabinet, restauracja) lub w nowoczesnych mieszkaniach, stawiających na prostotę i minimalizm,
  • ramki o profilu ALU G – ich krawędź jest cieńsza niż w przypadku ramek o profilu ALU P, ale są tak samo solidne; sprawdzą się w każdym rodzaju wnętrz, nawet w miej typowych przestrzeniach, takich jak łazienka lub kuchnia.

W ofercie Galerii Ram znajdziemy ramki aluminiowe w kolorze: czarnym, białym, srebrnym, złotym i brązowym. Producent oferuje jednak możliwość zamówienia oprawy o dowolnej barwie dostępnej w palecie RAL. Możemy także wybrać czy wolimy ramy anodowane, czy lakierowane proszkowo. 

Budowa ram aluminiowych – co jeszcze warto wiedzieć

Oferowane przez Galerię Ram ramki aluminiowe mają trzy rodzaje frontów do wyboru:

  • szklany (szkło float),
  • plexi zwykłe (bezbarwne),
  • plexi antyrefleksyjne (specjalnie przygotowane tworzywo, które zapobiega odbijaniu refleksów świetlnych i chroni obraz przed szkodliwym oddziaływaniem promieni UV).

Tył oprawy stanowi płyta HDF o grubości 3 mm. Każdy produkt posiada specjalne łączenia wzmacniające ramiona ram oraz autorskiego pomysłu sprężynki dociskowe.  Dodatkowo ramki wyposażone są w mały lub duży wieszak umożliwiający zamocowanie obrazu na ścianie. Dostępne są oprawy o standardowych rozmiarach – od najmniejszych 10 x 15 cm, po największe 70 x 100 cm. Można też zmówić ramki aluminiowe na wymiar według naszych potrzeb.

Jak wybrać ramę do obrazy?

Dzieła sztuki nadają wnętrzom indywidualnego charakteru.  Warto pamiętać, że kolor ramy dopasowujemy przede wszystkim do kolorystyki obrazu. Kontrast można stosować w przypadku monochromatycznych dzieł (często wybiera się w tym przypadku czerwony). Barwa oprawy zależna jest także od tematyki obrazu – np. portrety oprawia się w ciemne ramki, a z kolei tętniące życiem dzieła można umieścić w kolorowych lub białych ramach. Oprawa obrazu powinna być w kolorze, który występuje w niewielkiej ilości na malunku. Prosta aluminiowa rama w odpowiednio dobranej kolorystyce, to trafny wybór, dzięki któremu wyeksponujemy, to co przedstawia dzieło sztuki. To idealne rozwiązanie dla sztuki awangardowej i ciekawych grafik, ale dobrze też sprawdzi się w tradycyjnym malarstwie.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.