Lustro łazienkowe na wymiar – dlaczego warto wybrać lustro na zamówienie?

- Reklama -

Lustro jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Ciężko wyobrazić sobie codzienną pielęgnację, golenie, nakładanie makijażu i inne czynności kosmetyczne bez dostępu do odpowiedniego zwierciadła. Zarówno w małych, jak i dużych łazienkach, doskonałym rozwiązaniem jest lustro na wymiar, dopasowane do naszych potrzeb. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Powody, dla których warto kupić lustro łazienkowe na wymiar

Decydując się na lustro na zamówienie, możemy spokojnie dobrać wszystkie możliwe parametry i zaprojektować zwierciadło, które spełnia wszystkie nasze potrzeby. Z łatwością również dopasujemy lustro do aranżacji i układu pomieszczenia, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się najlepszym możliwym efektem, idealnie komponującym się z pozostałymi elementami wystroju łazienki.

Co więcej, lustro na zamówienie to nie tylko możliwość dopasowania wymiarów do potrzeb naszej łazienki: mebli, wymiarów ściany czy całego otoczenia. To także szansa na poeksperymentowanie z kształtem w taki sposób, by uzyskać jak najlepszy efekt. Coraz bardziej popularne stają się zwierciadła okrągłe czy trapezowe, które pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenie, maksymalnie wykorzystując powierzchnię ściany. Równie chętnie ludzie decydują się na różnego rodzaju nietypowe, awangardowe kształty, które idealnie wpasowują się w zamysł projektanta i nadają łazience niebanalnego charakteru, wzbogacając jej wnętrze.

Lustro łazienkowe na wymiar - dlaczego warto wybrać lustro na zamówienie?
Lustro łazienkowe na wymiar – dlaczego warto wybrać lustro na zamówienie?

Przy zwierciadłach na zamówienie istnieje również możliwość dopasowania wykończenia krawędzi lustra w sposób podkreślający jego atrakcyjność. Możliwe jest zastosowanie zarówno prostych szlifów, jak i bardziej skomplikowanych faz i frezów stanowiących efektowny element dekoracyjny zwierciadła oraz będących zabezpieczeniem krawędzi lustra.

Lustro na wymiar do małej łazienki

Lustro na wymiar do łazienki o niewielkim metrażu to prawdziwe wyzwanie. Źle dobrane zwierciadło nie tylko sprawi, że codzienne czynności pielęgnacyjne staną się udręką, ale także może dodatkowo optycznie zmniejszyć pomieszczenie. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są dwa zwierciadła, najlepiej o prostokątnym kształcie, położone naprzeciwko siebie lub na styku prostopadłych ścian. W ten sposób powstanie iluzja optyczna, która sprawi, że nasza łazienka będzie wydawać się znacznie większa niż w rzeczywistości. Podobną rolę spełnia lustro zainstalowane naprzeciwko stylowej fototapety, która nada łazience głębi i charakteru.

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na zainstalowanie dwóch zwierciadeł, najlepszym rozwiązaniem będzie jedno, duże, prostokątne lustro, najlepiej bez ramy, z ozdobnymi fazami na krawędziach. Dobrym pomysłem będzie dodatkowe doświetlenie lustrzanej tafli, dzięki czemu pomieszczenie wyda się większe, a czynności toaletowe staną się znacznie prostsze.

W przypadku małych łazienek lepiej zrezygnować z niewielkich zwierciadeł o nietypowych kształtach, ponieważ nie będą one dobrze spełniać swojej roli. Dodatkowo, jeśli w łazience znajduje się okno, warto zaprojektować pozycję lustra w taki sposób, by móc korzystać z naturalnego oświetlenia w ciągu dnia.

Lustro na zamówienie do dużej łazienki

Duże łazienki dają znacznie większe pole do popisu, ze względu na większą przestrzeń i brak konieczności optycznej poprawy rozmiaru pomieszczenia. W tego typu łazienkach można swobodnie eksperymentować z ilością, wielkością oraz kształtem zwierciadeł, jak najlepiej wykorzystując dostępną przestrzeń. Tu sprawdzi się nie tylko tradycyjne, duże, prostokątne zwierciadło, ale także średniej wielkości, okrągłe lustro powieszone nad umywalką.

Ciekawym rozwiązaniem może być także jedno wąskie, podłużne zwierciadło rozciągające się od podłogi do sufitu. Pełni ono raczej funkcję dekoracyjną, jednak jest bardzo efektownym sposobem na ożywienie aranżacji pomieszczenia. Dodatkowo pozwala objąć całą sylwetkę, dzięki czemu możemy przejrzeć się od stóp do głów.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.