Jak zadbać o ogród w lipcu?
Jak zadbać o ogród w lipcu?
12 lipca 2021
Mieszkania pokazowe – czym one są i dlaczego warto kupić?
Mieszkania pokazowe – czym one są i dlaczego warto kupić?
20 lipca 2021
Pokaż wszystko

Nieoczywista wakacyjna destynacja, która zaskoczy Cię w te wakacje!

- Reklama -

Nietrudno się domyślić, że wybierając miejsce do spędzenia urlopu w letnie miesiące, Kopenhaga raczej nie będzie pierwszym wyborem. Mimo tego, że raczej nie jest to najcieplejsza europejska stolica, warto wybrać się tam choćby na weekend, by zobaczyć słynne zabytki miasta i poczuć klimat, tego romantycznego miejsca!

Szlakiem monarchów duńskich

Dobrym pomysłem na spędzenie jednego z urlopowych dni, jest wybranie się na długi spacer podczas, którego odwiedzimy najważniejsze punkty miasta.  Jednym z nich może być wizyta w Amalienborg. Taką nazwę nosi oficjalna siedziba duńskich monarchów, bo trzeba wiedzieć, że w tym skandynawskim kraju do dziś panuje ustrój polityczny. Nazwa budowli pochodzi od królowej Danii – Zofii Amelii, której lata sprawowania swej władzy przypadała na kilka dekad XVII wieku. To ona była główną inicjatorką powstania tego kompleksu pałacowego. Składają się na niego cztery budynki, w tym również muzeum. Można w nim oglądać eksponaty związane z obecnie panującą w Danii dynastią. Dziś duńscy władcy przebywają do Amelienborgu głównie zimą. Pomieszczenia pałacu, są również udostępnione zwiedzającym. Ciekawostką jest, że jeśli kiedyś znajdziemy się w okolicy Amelienborgu a na pałacu będzie powiewała flaga Danii, jest to znak, że rodzina królewska jest obecna. 

Nieoczywista wakacyjna destynacja, która zaskoczy Cię w te wakacje!
Nieoczywista wakacyjna destynacja, która zaskoczy Cię w te wakacje!

Mała syrenka w centrum miasta – ku pamięci Christiana Andersena

Urozmaiceniem zwiedzania duńskiej stolicy, może być też zrobienie sobie kilku zdjęć przy posągu Małej Syrenki. Rzeźba odnosi się oczywiście do postaci z baśni Hansa Christiana Andersena, pod tym samym tytułem. Odsłonięto ją 23 sierpnia 1913 roku. Co ciekawe pomysłodawcą i fundatorem kopenhaskiej Małej Syrenki, był syn założyciela marki Carlsberg – Carla Jacobsena. Od tego czasu zarówno mieszkańcy, jak i turyści, mogą podziwiać postać ze znanej wielu dzieciom na świecie bajki. Jak widać, nie tylko polska stolica może pochwalić się pomnikiem syrenki, choć z powstaniem obu rzeźb wiąże się inna historia.

Lunapark w centrum miasta

Wielbicielom dobrej zabawy z całą rodziną, którzy znajdą się w Kopenhadze, polecamy z kolei wizytę w tamtejszych Ogrodach Tivoli. Pod tą nazwą kryje się między innymi jeden z najstarszych parków rozrywki na całym świecie. Powstał już w 1843 roku. Główną atrakcją i wizytówką parku w ogrodach Tivoli, niewątpliwie są cztery działające kolejki górskie. Jeśli więc nie boicie się prędkości i skoków adrenaliny, przejażdżka taką kolejką, może być świetną i niezapomnianą przygodą.

Jako że Kopenhaga jest stolicą jednego ze skandynawskich krajów, musimy się liczyć z tym, że ceny biletów wstępu, lub lokalnych potraw, mogą być dość wysokie. Podobnie może być z kursem wymiany tamtejszej korony duńskiej. Warto więc nieco oszczędzić i zakupić walutę jeszcze w Polsce. Można skorzystać z wariantu kantoru online. Internetowa wymiana waluty, nie różni się za bardzo od innych tego typu zakupów, jakich wykonujemy przecież dziesiątki. Jedyne co trzeba zrobić to wybrać odpowiednią kwotę i opłacić wymianę przelewem. Potem, by wysyłka była możliwa, poprosimy o podanie danych. Tutaj warto wiedzieć, że nie trzeba nawet podawać własnego adresu. Zamiast niego, wybieramy po prostu punkt odbioru. Takim miejscem, może być na przykład najbliższy sklep Żabka. Dzięki temu gotówkę będzie można na przykład odebrać, wracając z pracy. Jeśli przed wyjazdem do Danii chcesz wymienić walutę, zapraszamy od odwiedzenia naszego punktu wymiany walut kantor Gdynia Tavex, gdzie posiadamy ponad 60 walut z całego świata. 

- Reklama -

Komentarze są wyłączone.