Odkryj najlepsze greckie trasy wycieczkowe

Promy w Grecji – FAQ
26 października 2021
Wycieczki z Paros
26 października 2021
Pokaż wszystko

Odkryj najlepsze greckie trasy wycieczkowe

- Reklama -

Jak dostać się do Hydry

Na Hydrze nie ma lotniska, a właściwie żadnej z Wysp Sarońskich. Najbliżej są Ateny.

Wycieczka do Saronics zawsze będzie wiązać się z morzem, nawet jeśli pojedziesz na Półwysep Porto Heli na kontynencie i złapiesz mały prom do Poros, Hydra lub Spetses.

Z Portu w Pireusie Hellenic Seaways Flying Dolphin i Hydrofoils prowadzą codzienne wycieczki do Hydry i kilka razy dziennie w lecie. Bilety wynoszą zwykle 28 €od osoby, a podróż trwa 90-120 minut.

Wyspy te ściśle przylegają do Zatoki Sarońskiej i są prawdopodobnie najbardziej chronione w Grecji pod względem wiatru i złej pogody. Jest bardzo mało prawdopodobne, będzie doświadczenie choroby morskiej w tej dziedzinie i odwołania prom nie są powszechne.

Gdzie się zatrzymać w Hydra

Większość odwiedzających Hydrę przebywa w mieście Hydra (znanym również jako Idra). W zasadzie nie można wylądować na wyspie bez zapoznania się z pięknem miasta Hydra. Miasto jest owinięte wokół portu na wyspie, który jest również jednym z najpiękniejszych zabytków na wyspie.

Tutaj znajdziesz Większość udogodnień i atrakcji Wyspy. Bary Hydra Town od dawna przyciągają eklektyczną mieszankę gości-od gwiazd rocka z Lat 70.po lokalną grecką młodzież oddającą się dobrej zabawie. Istnieje również niesamowita różnorodność opcji jedzenia – od małych tradycyjnych tawern po ekskluzywne restauracje.

Hotel Sophia to doskonały rodzinny hotel średniej klasy i jest bardzo centralnie położony, A Hydrea exclusive Hospitality to wspaniały mały luksusowy hotel w przekształconej XIX-wiecznej rezydencji z panoramicznym widokiem na port.

Wokół zatoki w Kamini, Kamini Hydra Thea to piękna luksusowa willa z masywnym prywatnym tarasem i Kaminia przytulny dom jest doskonałą opcją budżetu.

Jeśli chcesz zatrzymać się w pobliżu plaży, to Vlichos jest miejscem na pobyt. Podobnie jak większość plaż na Hydrze, Plaża Vlichos jest żwirowa, a nie piaszczysta, ale nadal jest doskonałym miejscem na relaks nad morzem.

Oprócz plaży, można również dostrzec uroczy stary kościół i kilka wspaniałych domów, jak również.

Polecamy sprawdzenie Hydra Erato i Four Seasons Hydra Luxury Suites.

Rzeczy do zrobienia w Hydra

Na małej wyspie z ograniczonym transportem jest zaskakująca ilość rzeczy do zobaczenia i zrobienia.

Najważniejsze to:

  • Wędrówki na górę Eros
  • Sprawdź wiele sklepów i galerii
  • Pływanie na jednej z plaż, w tym Vlychos, Bisti, Saint Nicholas, Mandraki Bay i Avlaki.
  • Zwiedzanie wielu muzeów, w tym Muzeum i archiwów historycznych Hydry, Muzeum Lazaros Koutouriostis i National Merchant Marine Academy.
  • Zamek w Kavos
  • Znajdź Leonard Cohens House
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.