Skrzydłokwiat – co warto o nim wiedzieć?

- Reklama -

Kto nie lubi kwiatów? Chyba nie ma takiej osoby, ponieważ nasze domowe parapety zastawione są pięknymi kwiatami. Pomieszczenia w mieszkaniu stają się przy tym bardziej przytulne i tym samym ładnie przyozdobione. A czy, ktoś z Was słyszał może o skrzydłokwiecie? A może macie go w swoim mieszkaniu, ale nie bardzo wiecie jak o niego dbać? Postaram się Wam trochę przybliżyć co to jest za roślina.

Skrzydłokwiat, czyli piękny kwiat do naszego mieszkania

Skrzydłokwiat jest rośliną doniczkową, charakteryzującą się błyszczącymi, intensywnie zielonymi liśćmi, a także posiadającą piękne, białe kwiaty, które wyglądem przypominają skrzydła. Stąd, właśnie wzięła się jego polska nazwa. Jeżeli stosujemy się do wszystkich zaleceń jak prawidłowo pielęgnować, tę śliczną roślinę, jej kwiatami możemy cieszyć się nieprzerwanie, nawet kilka miesięcy w roku. Skrzydłokwiat ma wiele pozytywnych zalet, między innymi jedną z nich jest to, iż posiada zdolności oczyszczające powietrze z wszystkich substancji toksycznych, tworząc przyjemny klimat w naszym mieszkaniu.

Skrzydłokwiat - co warto o nim wiedzieć?
Skrzydłokwiat – co warto o nim wiedzieć?

Skrzydłokwiat lubi wilgoć, nie tylko systematyczne podlewanie ale również zraszanie, zwłaszcza latem. Dlatego, w celu zatrzymania odpowiedniej wilgoci zaleca się, aby doniczka stała na kamykach oraz podstawce z wodą. Latem zaleca się podlewać roślinę od 2-3 razy w tygodniu, natomiast zimą zmniejszyć do 1-2 razy. Także, ważnym zabiegiem, który należy stosować jest nawożenie. Letnią porą, w fazie intensywnego kwitnienia zaleca się zasilać naszą roślinę co dwa tygodnie, dodając do wody płynny nawóz. Należy także przecierać liście skrzydłokwiatu z kurzu, jeżeli zależy nam na odpowiednim oczyszczaniu powietrza. Z naszej rośliny usuwamy jedynie zeschnięte liście i kwiaty, ponieważ nie wymaga ona cięcia. Nie lubi, on także bezpośredniego, intensywnego nasłonecznienia, ani przeciągów. Optymalna temperatura jaką potrzebuje letnią porą to od 18-21 stopni, natomiast zimą około 16-18 stopni.

Jaka jest prawidłowa pielęgnacja skrzydłokwiatu?

Skrzydłokwiaty mają kilka wymagań i jeżeli się do nich dostosujemy, roślina odwdzięczy się nam pięknymi, długo kwitnącymi kwiatami, które będą świetnie wyglądały w każdym miejscu naszego mieszkania, zwłaszcza na parapecie lub stole. Ważną rzeczą , o której należy pamiętać jest fakt, iż młoda roślina potrzebuje corocznego przesadzania, najlepiej w kwietniu. W tym celu naszą roślinę należy wyjąć z doniczki, a następnie oczyścić z resztek starego podłoża. Przy tejże okazji można także rozmnożyć naszą roślinę. Nową sadzonkę możemy podarować potem bliskiej osobie jako prezent. Dlatego musimy ostrym nożem przyciąć rośliny, a potem rozdzielić nadziemną jej część. Następnie nowe roślinki wkładamy do żyznego podłoża, trzymając doniczki w zacienionym miejscu, w temperaturze 21 stopni, aż do czasu pojawienia się nowych liści. Istnieje także kilka odmian tego ślicznego kwiatka doniczkowego, które różnią się od siebie zarówno barwą jak i liśćmi. Dzięki temu każdy z nas będzie mógł wybrać odpowiedni egzemplarz dla siebie, nawet kiedy ma mało miejsca w mieszkaniu.

Dlatego, jeżeli szukasz odpowiedniej rośliny do swojego domu, być może skrzydłokwiat spełni Twoje oczekiwania, a tym samym zyskasz piękną ozdobę, którą będziesz mógł z radością podziwiać. Jest to, także świetna propozycja, aby kupić taką roślinę na prezent bliskiej osobie, np. z okazji imienin. Więc może powinniśmy zastanowić się nad zakupem tej rośliny, która bardzo lubi towarzystwo innych kwiatów i na pewno dobrze będzie się czuła w ich towarzystwie.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.