Wycieczki z Paros

- Reklama -

„Anti” oznacza w języku greckim „przeciwny” i stąd pochodzi angielskie słowo. Antiparos jest tylko 1 milę morską na zachód od lub naprzeciwko wyspy Paros.

Ma powierzchnię 45 kilometrów kwadratowych i liczy około 1200 mieszkańców. Jest jedno główne miasto o nazwie Antiparos miasto. Głównymi atrakcjami wyspy są słynna jaskinia i doskonałe plaże, podczas gdy rybołówstwo, turystyka i rolnictwo są jej głównymi gałęziami przemysłu. Jest również domem dla wielu gwiazd, w tym Toma Hanksa i jego żony Rity Wilson, którzy mieszkają tam każdego lata.

Jak zrobić wycieczkę do Antiparos

Jest to jedna z najbardziej relaksujących wycieczek jednodniowych z Paros, które możesz zrobić, ponieważ możesz wziąć własny samochód na prom samochodowy z Pounda (zwany także Pounta), który trwa zaledwie 7 minut i odkrywać we własnym tempie, wracając do Paros, gdy jesteś gotowy.

Nie musisz się martwić o kolejki, gdzie usiąść na promie, transfery hotelowe, taksówki lub cokolwiek!

Rzeczy do zrobienia na jednodniowej wycieczce do Antiparos

Główne miasto na wyspie, Antiparos Town, jest również portem i jest naprawdę całkiem ładne-można łatwo spędzić tam dzień. W przeciwnym razie większość wyspy jest niezamieszkana i niedostępna drogowo, ale jest kilka specjalnych rzeczy do zobaczenia i zrobienia, w tym;

  •  Miasto Antiparos
  • Zakupy i sztuka
  • Zamek (Kastro) Antiparos
  • Antiparos Cave (spot Lord byrons signature)
  • Wspaniałe plaże
  • Kawiarnie, bary i tawerny – zwłaszcza Zachód Słońca w Sifneiko
  • Wycieczki statkiem na wyspę Despotiko i starożytne sanktuarium.
Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.