Wyjazd integracyjny w SPA – czy warto?

Lustro łazienkowe na wymiar - dlaczego warto wybrać lustro na zamówienie?
Lustro łazienkowe na wymiar – dlaczego warto wybrać lustro na zamówienie?
9 sierpnia 2021
Sposoby przechowywania broni
Sposoby przechowywania broni
12 sierpnia 2021
Pokaż wszystko

Wyjazd integracyjny w SPA – czy warto?

- Reklama -

Wyjazdy integracyjne, stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę jak ważna jest odpowiednia atmosfera pomiędzy pracownikami. Dobrze zgrany zespół, wspierający się wzajemnie ludzie, pełni motywacji do pracy to gwarant sukcesu w firmie.

Ważne by osoby współpracujące ze sobą tworzyły przyjazne relacje i były sobie wsparciem w drodze do jednego celu – dobra firmy. Czynnik ludzki w miejscu pracy wiedzie prym, dlatego warto zadbać o swój zespół, organizując im od czasu do czasu wspólny np. weekendowy wyjazd. Takie spotkania zacieśniają relacje i wyzwalają pozytywne emocje wśród pracowników. Co ma olbrzymi wpływ na budowanie marki i renomy przedsiębiorstwa.

Wyjazd integracyjny w SPA - czy warto?
Wyjazd integracyjny w SPA – czy warto?

Zalety korzystania ze SPA

Wyjazdy pracownicze kojarzą się głównie z imprezami tematycznymi, terenowymi czy paintballem. Prawdą jest, że taka organizacja spotkań integracyjnych w dalszym ciągu jest bardzo popularna. Jednak czasem oprócz aktywnej rozrywki potrzebny jest spokój, relaks i odprężający wypoczynek. Zwłaszcza jeśli jest to czas poprzedzony gorącym okresem w firmie, lub wiążący się z finalizacją  jakiegoś ważnego projektu. Warto wtedy zastanowić się nad organizacją wyjazdu pracowniczego do SPA. Obecnie jest olbrzymi wybór obiektów świadczących takie usługi. Co to jest SPA? Skrót ten prawdopodobnie pochodzi od łacińskiego „sanitas per aquam” czyli zdrowie przez wodę. Dzisiaj oznacza ogólnie szereg zabiegów wykonywanych w jednym miejscu, mających na celu poprawę samopoczucia, zdrowia i urody. Ośrodki i hotele świadczące usługi Spa oferują szereg atrakcji i zabiegów dopasowanych tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Są to między innymi: sauna, basen, masaże, zabiegi na twarz, zabiegi na ciało, pedicure i manicure, prozdrowotne kąpiele, rytuały na ciało. Zabiegi te, posiadają wiele korzystnych cech: 

  • wpływają na lepsze samopoczucie
  • łagodzą odczucie stresu
  • poprawiają kondycję
  • pobudzają krążenie krwi
  • wyciszają umysł
  • ułatwiają pozbycie się toksyn z organizmu
  • pozwalają odciąć się od świata zewnętrznego
  • masaże łagodzą bóle pleców
  • wpływają na lepszy sen

Pobyt w Spa zawsze kojarzy się z luksusem. Pracownicy będą więc traktować to jak coś wyjątkowego, godnego zapamiętania. Zaowocować to może mocnym efektem motywacyjnym do pracy oraz poczuciem docenienia i uznania ze strony pracodawcy. Wypoczęty, zintegrowany i zmotywowany zespół to gwarancja dobrej atmosfery w firmie.

Na co zwrócić uwagę organizując wyjazd integracyjny?

By wyjazd integracyjny został pozytywnie odebrany przez pracowników, ale też dobrze spełnił swoje zadanie, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze określić jaką główną rolę ma spełnić wyjazd: czy ma służyć rozrywce, wypoczynkowi , zacieśnieniu relacji pomiędzy pracownikami, a może zwiększeniu motywacji w zespole? Drugą istotną kwestią jest dostosowanie charakteru wyjazdu oraz ewentualnych atrakcji , do wieku , płci  i upodobań swojej załogi. Przykładowo jeśli zespół stanowią głównie kobiety to lepszą opcją byłby weekendowy pakiet SPA niż wypad na gokarty. Trzecią i ostatnią rzeczą jest wybór miejsca docelowego. Dobrze byłoby dostosować odległość miejsca docelowego tak by nikt nie miał kłopotu z dotarciem, lub zorganizować autokar by wszyscy mogli przybyć w jednym czasie na miejsce. Wyjazdy integracyjne stanowią ważny element prężnie działającej firmy, która ma na celu dobro zespołu. Wyjazd firmowy do Spa, sprawi, że pracownicy powrócą do swych obowiązków pełni motywacji i gotowości na kolejne zawodowe wyzwania.

Autor artykułu
Współautorem publikacji jest Hotel Grand Chotowa – luksusowy Resort SPA stworzony do wypoczynku, usług dla biznesu i wesel.
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.