Hygge – doskonały styl życia?

- Reklama -

Skandynawia, a w szczególności Dania, zasłynęła w Polsce ze specyficznego, ale fascynującego stylu życia swoich mieszkańców. W Danii ten styl życia nosi nazwę hygge, co w wolnym tłumaczeniu oznacza komfort i wygodę. Skandynawowie są stereotypowo postrzegani jako ludzie milczący, nieśmiali, z trudnością nawiązujący relacje z innymi i raczej oziębli, zwłaszcza w porównaniu z mieszkańcami południowego krańca Europy. Hygge zakłada radość i zadowolenie z obecnego stanu posiadania – nie ma nic wspólnego ze zdobywaniem pieniędzy i konsumpcją. Według Skandynawów podstawą szczęścia jest równowaga między poszczególnymi elementami życia. To z kolei powoduje dobry i stabilny nastrój, który nie jest uzależniony od sukcesów w pracy czy stanu konta bankowego. Duńczycy uważają, że trzeba cieszyć się z małych rzeczy i krótkich momentów szczęścia – nie tylko cieszyć się nimi, ale także nauczyć się je dostrzegać w codzienności. Moda na hygge rozeszła się po całej Europie, trafiła również do Polski. Warto zainteresować się tym stylem życia, bo Polakom niestety brakuje równowagi i spokoju, a także umiaru w pogoni za sukcesami.

Hygge – doskonały styl życia?
Hygge – doskonały styl życia?

Norwegia – kraj doskonały

Norwegia jest pięknym krajem położonym na północnym krańcu Europy. Rozciąga się na obszarze setek tysięcy kilometrów – od koła podbiegunowego do Morza Północnego. Norwegia jest jednym z najbogatszych państw świata, dlatego kusi imigrantów z całego świata. Norweskie fiordy i krajobrazy przyciągają z kolei turystów pragnących ekstremalnych wrażeń i bajecznych widoków. Społeczeństwo norweskie słynie z dużej kultury społecznego współżycia – nie spotkasz w tym kraju szalonych kierowców, którzy za wszelką cenę próbują wyprzedzić inne samochody. Norwegia to kraj wyjątkowo bezpieczny pod względem wskaźnika przestępczości. Norwegia, podobnie jak cała Skandynawia, przyciąga turystów fascynującą kulturą i spokojnym, nieśpiesznym stylem życia, który Duńczycy określają mianem hygge. Hygge polega na zachowywaniu równowagi we wszystkich sferach życia, a sednem jest tu radość i zadowolenie z tego, co się ma. Osoby zainteresowane Norwegią mogą znaleźć informacje na jej temat na licznych portalach podróżniczych i polonijnych.

Czytaj więcej: Hygge – prosty klucz do szczęścia

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

1 Comments

  1. czytelnik pisze:

    Może i doskonały, wszystko sprawa indywidualna, pozdrawiam!