Hygge – doskonały styl życia?
Hygge – doskonały styl życia?
14 kwietnia 2021
Wikingowie przybywają do Ameryki
Wikingowie przybywają do Ameryki
14 kwietnia 2021
Pokaż wszystko

Meble skandynawskie – czyli jakie?

- Reklama -

Popularność mebli skandynawskich jest coraz większa, i nie ma się co dziwić, gdyż ich charakterystyczny styl sprawia, że pomieszczenie nabiera niepowtarzalnego i przede wszystkim ciepłego klimatu z zachowaniem tradycyjnego stylu rzemiosła w połączeniu z nowoczesnym designem. Styl skandynawski nawiązuje do natury i prostoty dlatego nie przytłacza pomieszczenia, wręcz przeciwnie dodaje mu lekkości i wyciszenia, kolorystyka zazwyczaj jest stonowana, dominuje biel, odcienie szarości, naturalne drewno, i proste gładkie powierzchnie blatów i frontów. Ważnym aspektem zespalającym są, dekoracje stanowiące współgrającą całość z których emanuje spokój, relaks wyciszenie, minimalizm, są to poduszki, pledy, koce ,dywaniki, i przede wszystkim świece.
Pomieszczenie lub dom urządzony w tym stylu ma oddziaływać na człowieka po stresującym dniu, emanując równowagą, chęcią odprężenia się, poczuciem bezpieczeństwa, i pewnym rodzajem pozytywnej nostalgii.

Meble skandynawskie
Meble skandynawskie

Styl skandynawski przenosi nas w inny wymiar postrzegania prostoty, uczy nas czerpać radość z prostych ale jednocześnie eleganckich rzeczy, których główną zaletą jest przemyślana funkcjonalność, oraz ergonomia wykorzystująca całkowicie przeznaczenie danego przedmiotu. Producent nie tylko zaspakaja nasze zmysły przywołując wspomnienia z wakacji, lecz także odnosi się do naszej wyobraźni, sfery duchowej, gdzie nie istotny jest zamysł tylko konsumpcyjny, lecz wynikający z poczucia piękna i estetyki.
Meble skandynawskie, w tym komody, krzesła, fotele same w sobie tworzą niepowtarzalna dekorację, bez względu na to ich przeznaczenie w pomieszczeniu, wsparte są zazwyczaj na drewnianych charakterystycznych nogach, ich kolorystka idealnie wpasowuje się w aranżację skandynawską. Styl prostoty i minimalizmu ma oddziaływać na nas w taki sposób byśmy sami potrafili dostrzec, że nie potrzebujemy w naszej przestrzeni wielu przedmiotów by czuć się dobrze i elegancko

- Reklama -

1 Comment

  1. warszawianka pisze:

    Czyli IKEA?