Meble skandynawskie – czyli jakie?

- Reklama -

Popularność mebli skandynawskich jest coraz większa, i nie ma się co dziwić, gdyż ich charakterystyczny styl sprawia, że pomieszczenie nabiera niepowtarzalnego i przede wszystkim ciepłego klimatu z zachowaniem tradycyjnego stylu rzemiosła w połączeniu z nowoczesnym designem. Styl skandynawski nawiązuje do natury i prostoty dlatego nie przytłacza pomieszczenia, wręcz przeciwnie dodaje mu lekkości i wyciszenia, kolorystyka zazwyczaj jest stonowana, dominuje biel, odcienie szarości, naturalne drewno, i proste gładkie powierzchnie blatów i frontów. Ważnym aspektem zespalającym są, dekoracje stanowiące współgrającą całość z których emanuje spokój, relaks wyciszenie, minimalizm, są to poduszki, pledy, koce ,dywaniki, i przede wszystkim świece.
Pomieszczenie lub dom urządzony w tym stylu ma oddziaływać na człowieka po stresującym dniu, emanując równowagą, chęcią odprężenia się, poczuciem bezpieczeństwa, i pewnym rodzajem pozytywnej nostalgii.

Meble skandynawskie
Meble skandynawskie

Styl skandynawski przenosi nas w inny wymiar postrzegania prostoty, uczy nas czerpać radość z prostych ale jednocześnie eleganckich rzeczy, których główną zaletą jest przemyślana funkcjonalność, oraz ergonomia wykorzystująca całkowicie przeznaczenie danego przedmiotu. Producent nie tylko zaspakaja nasze zmysły przywołując wspomnienia z wakacji, lecz także odnosi się do naszej wyobraźni, sfery duchowej, gdzie nie istotny jest zamysł tylko konsumpcyjny, lecz wynikający z poczucia piękna i estetyki.
Meble skandynawskie, w tym komody, krzesła, fotele same w sobie tworzą niepowtarzalna dekorację, bez względu na to ich przeznaczenie w pomieszczeniu, wsparte są zazwyczaj na drewnianych charakterystycznych nogach, ich kolorystka idealnie wpasowuje się w aranżację skandynawską. Styl prostoty i minimalizmu ma oddziaływać na nas w taki sposób byśmy sami potrafili dostrzec, że nie potrzebujemy w naszej przestrzeni wielu przedmiotów by czuć się dobrze i elegancko

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

1 Comments

  1. warszawianka pisze:

    Czyli IKEA?