Jak najsprawniej poruszać się po Atenach?
28 października 2021
37 najlepszych plaż w Grecji
29 października 2021
Pokaż wszystko

Nafplio – hotele, atrakcje, informacje

- Reklama -

Odkryj starożytne miejsca Tyrynów, Myken i Epidavros

Nie musisz być geekiem archeologii, aby dowiedzieć się więcej o historii Nafplion. Starożytne tereny Tyrynów, Myken i Epidavros mogą z łatwością zachwycić swoimi pięknie zachowanymi pozostałościami.

Tiryns jest prawdopodobnie najbardziej popularny ze względu na bliskość Nafplio. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, pierwotnie miał charakter obronny, a dziś stanowi dowód na wybitne osiągnięcia starożytnej architektury greckiej.

Zbudowany w trzech oddzielnych fazach i stopniowo ufortyfikowany, składa się z różnych budynków laickich i kultowych. Legenda głosi, że to tutaj Herkules wykonał swoje dwanaście prac.

Mykeny to kolejny rozległy obszar archeologiczny wart swojego czasu. Wśród licznych pozostałości, najbardziej godne uwagi są imponujące wejście do Akropolu, a także Brama.

Na miejscu znajduje się również Muzeum różnych zabytków, w tym ceramiki i innych artefaktów. Było to królestwo króla Agamemnona i dowódcy armii greckiej w wojnie trojańskiej.

Według Homera Iliady (pierwszej opublikowanej Zachodniej książki) brat Agamemnona, Menelaos, był żonaty z Heleną, która została uprowadzona przez Paryż i wywieziona do Turcji.

Epidavros (znany również jako Epidaurus) było małym miastem, znanym głównie ze Starożytnego Teatru, Jednego z najlepiej zachowanych teatrów hellenistycznych w Grecji.

Teatr ten mógł pomieścić 15 000 osób w 55 rzędach-licząc ostatnie 21 rzędów dodanych przez Rzymian. Akustyka jest tak doskonała, że słychać ludzi szepczących na scenie, nawet jeśli jesteś w tylnym rzędzie (możemy potwierdzić, że to prawda!)

Było to słynne sanktuarium w starożytności i było wysoko cenione za swoje właściwości lecznicze i lecznicze i było odwiedzane przez szlachtę i zamożnych obywateli.

Wskazówka: pomimo tak dużych Epidavros może być dość trudne do znalezienia. Jest to mylące, ponieważ istnieje również mała wioska w pobliżu morza o tej samej nazwie, więc spróbuj poszukać znaków i symboli Sanktuarium lub zapytaj lokalnego!

- Reklama -

Komentarze są wyłączone.