Najlepsza trasa Włochy – Grecja

- Reklama -

Pamiętaj, aby zaplanować swój przyjazd do Wenecji na Vaporetto – autobusie wodnym, który jest świetnym sposobem na poznanie miasta i radosny początek. Łódź poprowadzi Cię w dół Canal Grande w kierunku hotelu lub gdzieś w jego pobliżu, a Ty będziesz oniemiały, gdy zobaczysz miasto wokół ciebie.

Po osiedleniu się w hotelu udaj się na Piazza San Marco i Plac św. Marka, który jest jednym z najbardziej znanych placów na świecie. Na Piazza znajdują się niezwykłe budynki, takie jak Bazylika św. Marka i Pałac Dożów.

Udaj się do mostu Rialto, najstarszego i najbardziej magicznego z mostów Wenecji, a następnie po prostu spaceruj wąskimi uliczkami wokół okolicy, z wieloma małymi kanałami, trattoriami, winiarniami, małymi sklepikami i wieloma innymi.

Koniecznie odwiedź Pałac Dożów z wykwintnymi pokojami i dekoracjami, więzieniem i słynnym Mostem Westchnień. Następnie udaj się do najważniejszego budynku religijnego w Wenecji, Bazyliki San Marco.

Po Bazylice zwiedzaj dzwonnicę. Ta budowla jest jedną z najczęściej fotografowanych w Wenecji i dzwonnicy katedry i jest symbolem miasta.

Przejdź przez Ponte di Rialto, aby dotrzeć do rynku Rialto, jednego z najlepszych w Wenecji i tętniącego życiem sprzedawcy produktów i rękodzieła. Jedne z najlepszych pomidorów, jakie kiedykolwiek zobaczysz lub powąchasz!

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, Gallerie dell ’ Accademia koncentruje się na sztuce sprzed XIX wieku i jest jedną z największych na świecie. Koniecznie odwiedź również kolekcję Peggy Guggenheim i Punta della Dogana.

Następnego dnia weź autobus wodny do Sestiere Cannaregio, który znajduje się na północ od Canal Grande. Wysiąść na „Ferrovia” krzyż Ponte delle Guglie i przejść do getta żydowskiego, fascynujący i nieco otrzeźwiający obszar, gdzie Żydzi zostali zmuszeni do życia w Republice Weneckiej.

Polecamy również zwiedzanie Cannaregio z uroczymi małymi kanałami, pięknymi domkami i kościołami. Jest to jeden z najbardziej autentycznych obszarów w Wenecji i bardzo uroczy. Fondamenta della Misericordia jest również warta sprawdzenia, szczególnie wieczorem, kiedy może być bardzo żywy.

Oczywiście żadna podróż do Wenecji nie jest kompletna bez przejażdżki gondolą, która jest szczególnie romantyczna, jak oczywiście zachody słońca.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.