Jak wybrać najlepsze ramy aluminiowe do obrazów i gdzie je kupić?
Jak wybrać najlepsze ramy aluminiowe do obrazów i gdzie je kupić?
15 kwietnia 2022
Podróż z psem
Podróż z psem – jak się do niej przygotować? Porady dla właścicieli psów
20 kwietnia 2022
Pokaż wszystko

Najnowsze trendy ogrodowe 2022

najnowsze trendy ogrodowe

najnowsze trendy ogrodowe 2022

- Reklama -

Rok 2022 nie jest jeszcze przesądzony, ale wiele można przewidzieć, jak będą wyglądały ogrody w przyszłości, patrząc na to, co jest popularne obecnie.Istnieje kilka trendów ogrodniczych, które będą popularne w 2022 roku, w tym podniesione grządki, ogrodnictwo wertykalne i rośliny egzotyczne. Trendy te nie są wyjątkowe dla roku 2022 – pojawiają się już od dziesięcioleci. Ale prawdopodobnie staną się jeszcze bardziej popularne niż obecnie.

Modny ogród w tym sezonie

Ogród to nie tylko miejsce relaksu, ale także przestrzeń, w której można wykazać się kreatywnością. Jeśli dbasz o ekologię, powinieneś wybierać rośliny, które pięknie kwitną i nie wymagają intensywnego podlewania ani nawożenia.

Jedną z metod jest posadzenie roślin polnych. Charakteryzują się one intensywnym kwitnieniem, dzięki czemu ogród pokrywa się wspaniałym dywanem kolorów. Wybierz słoneczne miejsce i po skoszeniu trawnika wczesną wiosną (przed kwitnieniem) posiej na nim kwiaty polne. Do najpopularniejszych odmian należą chabry, maki, słoneczniki i wiele innych.

Trawnik „dywanowy” czy łąka kwietna?

„Dywanowe” trawniki są hitem od wielu lat. Amerykański trend stosowania trawy ozdobnej do aranżacji ogrodów i parków staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Zadbany trawnik jest piękny, ale wymaga też od właściciela wiele czasu i wysiłku – podlewania, częstego koszenia, stosowania nawozów i środków przeciw chwastom.

Dlaczego zamiast aksamitnego trawnika nie zdecydować się na łąkę kwietną?

Rzadsze koszenie sprawi, że trawnik przy domu rozbłyśnie kolorami. Efekt dekoracyjny powinien iść w parze z ekologią – rośliny polne nie wymagają intensywnego podlewania, chronią podłoże przed wysychaniem, a także stanowią pokarm dla owadów i małych zwierząt.

Najnowsze trendy ogrodowe
Trawnik „dywanowy” czy łąka kwietna?

Trawy ozdobne w ogrodzie

Kluczowym elementem ogrodu ekologicznego i dekoracyjnego są tzw. wieloletnie trawy ozdobne. Można z nich stworzyć dywan, na którym od maja do października kwitną rośliny polne.

A może własne plony?

Wśród właścicieli ogrodów coraz częściej pojawia się przekonanie, że nie chcą zadowalać się roślinami jednorocznymi lub mało kolorowymi.

Nowym trendem jest uprawianie w ogrodzie warzyw, aromatycznych ziół i kwiatów. Wielu właścicieli ogrodów zdecydowało się na uprawę dużej części własnych warzyw w ogrodzie. Ogrody warzywne tworzy się wokół domów, natomiast w mniejszych ogrodach uprawia się je na grządkach lub w doniczkach.

Aby stworzyć atrakcyjny ogród warzywny, zaleca się stosowanie kombinacji kształtów symetrycznych i asymetrycznych

Najnowsze trendy ogrodowe
A może własne plony?

Trendy ogrodowe w 2022 roku – naturalne powierzchnie

Naturalny wygląd można wykorzystać na wiele sposobów – zarówno w samym ogrodzie, jak i podczas aranżacji przestrzeni zewnętrznych. Cegły i kamienie to proste i łatwe w montażu materiały, które zapewniają przyjemny efekt. Cegły doskonale nadają się do budowy ścieżek i tarasów. Pasują do każdego stylu aranżacji, nadając jej niepowtarzalny urok. Kamyczki można wykorzystać jako materiał wypełniający rabaty kwiatowe i oczka wodne. Sprawdzą się również na tarasach i ścieżkach. Warto pamiętać, że powierzchnia wypełniona otoczakami musi być bardzo płaska, aby uniknąć uszkodzeń skóry podczas chodzenia boso lub w kapciach.

Trendy ogrodnicze w 2022 roku – ogrody wertykalne

Ogrody wertykalne to jeden z najpopularniejszych trendów wśród młodych ludzi. Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca na rośliny na balkonie lub tarasie, są one idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Pionowe ogrody w 2022 roku będą ozdobione różnymi gatunkami roślin pnących. To od Ciebie zależy, jakie kolory będą dominować – zieleń czy kolorowe kwiaty. Warto pamiętać, że niektóre rośliny pnące, takie jak bluszcz, potrzebują podpór, aby rosnąć pionowo i poziomo.

Więcej na stronie https://informacjepolska.pl/

- Reklama -

Komentarze są wyłączone.