Promy w Grecji – FAQ

- Reklama -

P. Jak ustalić, które Wyspy zobaczyć i jakie są różne trasy?

O. Ten artykuł zawiera wiele szczegółów na temat różnych grup wysp i tras, które je pokrywają. Szczegółowo opisuje również kilka wysp na tych trasach.

Greek Island Ferry Routes

P. dlaczego nie mogę znaleźć trasy moich randek?

O. harmonogramy zwykle nie są finalizowane do tuż przed grecką Wielkanocą każdego roku-zwykle w marcu. Sprawdzaj dalej.

P. Czy promy kursują tylko między wyspami?

A. Nie. Można również dostać się promem do iz Turcji i Włoch, a niektóre małe promy również kursują między miastami kontynentalnymi.

P. czy nie mogę po prostu dostać biletu na pokładzie?

O. tylko najmniejsze (i często niepublikowane) promy sprzedają bilety na pokładzie. W przeciwnym razie będziesz musiał kupić bilety online, od różnych agentów sprzedaży biletów wokół głównych portów lub od biura podróży.

P. mój bilet internetowy nie ma kodu kreskowego. Czy to ważne?

A. Tak, ponieważ nie będą mogli go zeskanować podczas wsiadania. Przed wejściem na pokład należy uzyskać papierową wersję biletu u agentów sprzedaży biletów w portach.

P. czy klasa pierwsza czy klasa biznes warto?

A. większość ludzi powie nie. Będziesz miał przydzielone miejsce w danej sekcji, a na Blue Star znajduje się również prywatny salon. Większość ludzi nie uważa, że są warte dodatkowych pieniędzy. Procedura wsiadania i wysiadania będzie taka sama jak u wszystkich innych.

P. Czy zawsze są przydzielone miejsca?

A. Nie. Większe promy będą miały przydzielone miejsca dla wszystkich klas, ale są one w dużej mierze ignorowane w gospodarce, gdzie ludzie siedzą, gdzie chcą. Zwykle nie ma przydzielonych miejsc siedzących na zewnętrznych pokładach. Zwykle przydzielane są miejsca siedzące w klasie biznes i pierwszej.

P. czy jeśli zarezerwuję jedno miejsce do cumowania w kabinie, będę dzielił się z innymi?

A. Możliwe. Jeśli zarezerwujesz jedno miejsce do cumowania w kabinie z 4 miejscami do cumowania, możesz skończyć z 3 towarzyszami. Jeśli jest poza sezonem lub barku szanse są mogą skończyć z 1 lub 2 osób lub mają wszystko dla siebie, ale jedynym sposobem, aby zagwarantować to jest zarezerwować całą kabinę. Blue Star Ferries mają kabiny 1 osoby na większości swoich statków.

P. Czy mam po prostu czekać i kupić bilety po przyjeździe?

A. przez większość czasu będzie dobrze. Rzadko zdarza się, że promy rezerwują, chyba że jest to Sierpień i / lub specjalne święto. Jeśli nie ma miejsc, zapytaj, czy są jakieś kabiny. Dla grup 3 lub więcej, może to być rzeczywiście o tej samej cenie.

P. Czy mogę zameldować się online?

O. Tak, Jeśli korzystasz z Ferryhopper, możesz dokonać odprawy online, a także uzyskać możliwość dostarczenia biletów do hotelu

Q. co zrobić z moim bagażem na promie?

A. wszystkie promy mają dobrze oznakowaną przechowalnię bagażu na najniższym poziomie, na którym wsiadasz, zwykle przed przechowalnią samochodu. Po prostu wkładasz torbę w obszar oznaczony dla ciebie następnym miejscem docelowym. Jeśli masz kosztowności w bagażu weź je ze sobą lub weź całą torbę, chociaż może być konieczne trawersowanie schodów i / lub schodów ruchomych. 

P. Czy mogę zabrać mojego zwierzaka na prom w Grecji?

O. istnieje ograniczona liczba kabin Na Blue Star, Minoan i Anek, które są przyjazne dla zwierząt i są zwykle bez dodatkowych kosztów. Zazwyczaj istnieje również wiele dostępnych BUD, a psy można spacerować po pokładach, pod warunkiem, że są na smyczy i kagańcach. 

Q. ile czasu powinienem opuścić zakładween promy w Pireusie?

A. co najmniej godzinę. Pireus jest największym portem w Europie i jest dość rozłożony. Jest 9 bram i jeśli wysiadasz o 9, ale następny prom odjeżdża od 1, Będziesz potrzebował co najmniej 30 minut, aby tam dojść lub złapać taksówkę. Ważne jest również, aby poinformować kierowców o oczekiwanym numerze bramki lub mogą mieć problemy ze znalezieniem Cię.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.