Prowadzisz firmę? Wystawiaj faktury z aplikacji do fakturowania.

Prowadzisz firmę? Wystawiaj faktury z aplikacji do fakturowania.

Prowadzisz firmę? Wystawiaj faktury z aplikacji do fakturowania.

- Reklama -

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie zawsze jest łatwe. Z pomocą przychodzi jednak nowoczesne oprogramowanie, które ułatwia zarządzania finansami firmy.

Innowacyjne aplikacje do wystawiania faktur VAT umożliwiają również szybkie wystawianie faktur zaliczkowych, pro-forma, końcowych i wielu innych. Część z nich dostępna jest do pobrania w Google Play i App Store co usprawnia funkcjonowanie firmy – i to z dowolnego miejsca na świecie!

Czym jest mobilna aplikacja do wystawiania faktur?

W czasach, gdzie praktycznie każde oprogramowanie dostępne jest na smartfona, równierz producenci oprogramowania ułatwiającego prowadzenie firmy coraz częściej swoje produkty udostępniają na smartfony. I tak, od pewneg czasu coraz więcej takich aplikacji pojawia się w Google Play czy App Store. Szczególnie pomocne okazują się aplikacje do wystawiania faktur. Nie trzeba wozić ze sobą laptopa aby wystawić fakturę np. u klienta czy w podróży służbowej.

Aplikacje do wystawiania faktur, które od niedawna umożliwiają obsługę nie tylko za pomocą przeglądarki, ale i smartfonów lub innych urządzeń mobilnych stają się produktem tak niezbędnym jak długopis czy firmowa pieczątka.

Dzięki nowoczesnej technologii fakturowanie i prowadzenie księgowości firmy staje się możliwe z poziomu telefonu – i to z dowolnie wybranego miejsca na świecie. Wystarczy jedynie smartfon lub tablet oraz dostęp do internetu. Aplikacja do faktur uwalnia nas od komputera oraz dziesiątek teczek z dokumentami, które dotychczas były potrzebne do wystawiania i przechowywania faktur. Wystarczy jedynie wybrać program, który najlepiej podpowiada naszym oczekiwaniom, pobrać aplikację na swój telefon, dokonać rejestracji (uzupełniając przy tym dane tj. nazwa firmy, adres czy NIP).

Przy wyborze oprogramowania warto zwrócić szczególna uwagę na to, czy producent udostępnia pakiet darmowy, który umożliwia wystawianie do kilku faktur miesięcznie bezpłatnie. To pozwala na dokładne przetestowanie programu i zapoznanie się z wszelkimi funkcjami. A jest ich naprawdę sporo – w zależności na którą aplikację do faktur się zdecydujemy, możemy mieć nawet takie cuda jak np. wystawianie faktur cyklicznych, wystawianie faktury na podstawie wcześniej już wystawionych (automatycznie zmienia się np. jej numer i data wystawienia, ale resztę danych tj. kontrahent czy produkt/usługa pozostaje bez zmian). Takie funkcje docenią szczególnie ci przedsiębiorcy, którzy obsługują głownie stałych klientów. Inna przydatna funkcja, którą warto mieć w takiej aplikacji to dodawanie klientów na podstawie numeru NIP. Jeśli aplikacja nie posiada takiego rozwiązania to za każdym razem dodając kontrahenta do bazy będzie trzeba wpisać jego pełną nazwę, adres, numer NIP, REGON lub KRS. Najlepsze na rynku aplikację mają możliwość pobierania danych klientów z bazy Głównego Urzędu Statystycznego – wystarczy jedynie wpisać posiadać NIP klienta. Po jego wpisaniu wszystkie pozostałe dane uzupełnią się samoczynnie. Dobre aplikacje do fakturowania dają również możliwość wystawiania faktur w kwotach netto i brutto, które są przeliczane automatycznie.

Faktury z logiem Twojej firmy

Aplikacje do fakturowania mają często możliwość wystawiania faktur z różnym wyglądem (styl, kolorystyka itp.). Dzięki nim wystawianie faktur staje się o wiele szybsze, a przy okazji – nabiera również znacznie elegantszego wymiaru. Z pomocą szablonów można bowiem zamieścić na fakturze logo firmy, co z pewnością korzystnie wpłynie na jej wizerunek. Dostępne w aplikacji szablony stwarzają nieograniczone możliwości oraz pozwalają na stworzenie czytelnych dokumentów, które staną się wizytówka firmy. Wystawione w taki sposób faktury można zarówno wydrukować, jak i dostarczyć klientowi na skrzynkę mailową – w formie pliku PDF. W dodatku można to zrobić często z poziomu aplikacji.

Fakturowania z aplikacją mobilną

Oprogramowanie do fakturowania online to nie nowość. Producenci oprogramowania już jakiś czas temu dostrzegli popyt na tego rodzaju aplikacje. Nowością jest jednak przeniesienie oprogramowania dla firm na smartfony. I tak jak kiedyś nowością była bankowość internetowa dostępna poprzez przeglądarkę stron www na komputerze a od jakiegoś czasu również na smartfonach, tak trend ten dostrzegli producenci gier i oprogramowania (w tym również tego dla przedsiębiorców).

Obecnie każdy szanujący się producent oprogramowania dla firm udostępnia swoje produkty w sklepie Google Play czy App Store. Dotyczy to szczególnie czynności ułatwiających prowadzenia firmy tj. fakturowanie.

Jednak same fakturowanie to nie wszystko. Coraz częściej w aplikacjach do fakturowania producenci udostępniają możliwości, które niesamowicie pomagają w codziennym prowadzeniu firmy. Niektóre aplikacje oprócz wspomnianej już opcji wystawiania faktur dają też możliwość wprowadzania kosztów, które ponosi przedsiębiorca. A taka funkcja to już prosta droga do łatwej i samodzielnej księgowości – wystarczy wystawiać faktury sprzedażowe, wprowadzać faktury kosztowe a program samodzielnie wyliczy, jakie podatki i składki mamy do zapłacenia.

Aplikacje umożliwiają też m.in. wystawianie faktur w wielu różnych językach oraz walutach. Te najlepsze dostępne na rynku każdego dnia samodzielnie pobierają informacje o aktualnych kursach walut z Narodowego Banku Polskiego.

Dla kogo mobilna aplikacja do fakturowania? Na jaką się zdecydować?

Nie da się ukryć, że aplikacja mobilna do wystawiania faktur, to nieoceniona pomoc dla biznesmenów i przedsiębiorców, którzy dużo czasu spędzają poza biurem i nie zawsze mają dostęp do komputera. Jedną z lepszych na rynku jest Intaxo – aplikacja do fakturowania i księgowości, którą tylko w sklepie Google Play pobrało już ponad sto tysięcy przedsiębiorców.

Dzięki niej fakturowanie staje się możliwe bez konieczności korzystania z laptopa czy komputera. Wystawienie faktury jest też możliwe m.in. podczas stania w korku oraz w każdej innej, dowolnej sytuacji. Z kolei rozbudowane funkcje aplikacji sprawiają, że sprawdzi się ona zarówno w przypadku małych, jednoosobowych firm, jak i w śród średnich i dużych przedsiębiorstw – i to niezależnie od branży. Z powodzeniem mogą z nich korzystać także osoby pracujące jako freelancer, czy podwykonawca. Warto również zaznaczyć, że pomimo bardzo rozbudowanego panelu, aplikacja jest przejrzysta i działa niezwykle intuicyjnie, co podnosi komfort jej użytkowania.

Artykuł powstał przy współpracy z INTAXO

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.