Planujesz wakacje za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

- Reklama -

Wielu mieszkańców Wisły zamierza spędzić letnie wakacje za granicą. Przygotowując się do wyjazdu, nie wolno zapomnieć o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Ryzyko zdarzeń losowych zawsze istnieje i nie da się go wyeliminować, ale warto chronić siebie i swą kieszeń przed ich finansowymi konsekwencjami.

Koszty leczenia – najważniejszy element polisy turystycznej

Wysokie koszty leczenia za  granicą to główny powód, dla którego opłaca się kupić polisę turystyczną przed wyjazdem na zagraniczny urlop. Przykładowo jedna doba pobytu w szpitalu w Grecji kosztuje średnio ok. 750 zł, a we Włoszech i w Hiszpanii ok. 900 zł. Oczywiście wielkość wydatków poniesionych w związku z hospitalizacją zależy od różnych czynników, niemniej w rachubę wchodzą niemałe kwoty. Ubezpieczenie kosztów leczenia to zatem konieczność. W przeciwnym razie rachunki ze szpitala pacjent musi opłacić sam. Jak podkreślają eksperci z PZU, minimalna suma ubezpieczenia kosztów leczenia w Europie powinna wynosić ok. 30 tys. euro, a poza Europą co najmniej dwa razy tyle. Trzeba zatem dokładnie sprawdzić, co w tym obszarze proponuje wybrana agencja ubezpieczeniowa. Wisła pod kątem polis turystycznych zapewnia szeroki wybór, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiedni wariant ubezpieczenia. Uwaga: bardzo ważne jest to, aby koszty leczenia obejmowały również transport medyczny oraz transport zwłok do Polski.

Planujesz wakacje za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!
Planujesz wakacje za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Nie tylko koszty leczenia – co jeszcze powinna zawierać polisa turystyczna?

Zakres ochrony to bardzo ważny czynnik decydujący o skuteczności polisy turystycznej. Oprócz ubezpieczenia kosztów leczenia na stosowną kwotę powinna ona zawierać również: ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), OC w życiu prywatnym oraz ubezpieczenie bagażu. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają ponadto w ofercie i inne dodatki, które można dopasować do charakteru wyjazdu. Do popularnych rozszerzeń zaliczają się m.in. ubezpieczenie dla aktywnych, z którego chętnie korzystają osoby planujące uprawiać podczas urlopu różne dyscypliny sportowe, a także assitance, ubezpieczenie sprzętu sportowego, choroby przewlekłe oraz tzw. klauzula alkoholowa obejmująca szkody spowodowane pod wpływem alkoholu.

Bez względu na to, jakie umowy dodatkowe zostaną włączone do polisy turystycznej, suma ubezpieczenia musi być na tyle wysoka, aby w całości pokryła ewentualne straty. Ograniczony zakres ochrony i niskie sumy gwarantowane nie tylko obniżają efektywność polisy, ale również przyczyniają się do wypłaty niezbyt wysokich odszkodowań.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.