Wakacje w Grecji – jaką wyspę warto odwiedzić?

Wakacje w Grecji – jaką wyspę warto odwiedzić?

Wakacje w Grecji – jaką wyspę warto odwiedzić?

- Reklama -

Grecja – kolebka europejskiej kultury co roku przyciąga masę turystów z całego świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego kraju są liczne wyspy. Jest ich prawie 2 500, ale tylko 165 z nich cieszy się stałymi mieszkańcami. Wśród greckich archipelagów są popularne Wyspy Jońskie oraz Wyspy Egejskie ze sławnymi Cykladami. Z pewnością każdy słyszał też o Krecie, ale to przecież nie wszystko. Które z mniej znanych greckich wysp i wysepek są szczególnie warte odwiedzenia?

Ewia

Wspomniana Kreta to największa z należących do Grecji wysp. Wielu wczasowiczów to właśnie ją wybiera na kierunek letnich wojaży. Kto tam pojedzie, z pewnością nie będzie żałował, ale może warto rozważyć odwiedzenie drugiej pod względem wielkości Ewii. Ewię (zwana także Eubeą) bardzo chętnie odwiedzają sami Grecy. Nie ma się zresztą co dziwić, skoro na miejscu znajdują się malownicze wodospady, kaniony, strome klify, gaje oliwne i przyjemne, piaszczyste plaże. Ewia znana jest z występowania wielu urokliwych zakątków, co czyni ją atrakcyjną wśród amatorów poruszania się po mniej uczęszczanych szlakach. Jest łatwo dostępna dzięki promom, mostom i przebiegającej nieopodal autostradzie. Górzysty klimat sprawia, że miejscowości położone w górach zimą przykrywa gruba warstwa śniegu.

Skiatos

Jadąc nad morze, cieszymy się z chwil spędzonych na plaży. Tymczasem niewielka Skiatos ma aż 60 plaż! Nie trzeba dodawać, że każda z nich szczyci się niebagatelną urodą. Niektóre z nich to miejsca prawdziwie ustronne, wręcz intymne. Dość powiedzieć, że dostaniemy się na nie jedynie przy pomocy motorówki. Skiatos to jedno z tych miejsc, gdzie znajdziemy znane ze wszelkich folderów i pocztówek białe domki z niebieskimi okiennicami.

Ios

W archipelagu Cyklad, nieopodal słynnej Santorini leży prawdziwa perła – wyspa Ios. Plaże usłane delikatnym piaskiem, estetyczne białe domki i kościoły to coś, co będziemy wspominać przez długie lata. Ios jest doskonałym miejscem dla wszystkich imprezowiczów. Świetne puby, klimatyczne restauracje i szeroki wybór klubów nocnych co roku przyciągają rzesze ludzi żądnych dobrej zabawy. Dobrą alternatywą dla siedzenia przy drinku jest korzystanie z bazy sportowej, na którą składają się głównie aktywności wodne.

Ikaria

Gdzieś w jej pobliżu spadł do wody mityczny Ikar… Niezwykła historia i zagmatwane losy są wizytówką tej małej, spokojnej wysepki. Ikaria jest jednym z miejsc, gdzie co trzeci mieszkaniec dożywa 90. roku życia. Może warto pomyśleć o zostaniu tam na dłużej?

Która z wysp jest najpiękniejsza? Wytypowaliśmy tylko 4, gdyż wszystkich opisać nie sposób. Z pewnością każda zaserwuje nam inne doznania. To którą wybierzemy, będzie zależało już od naszych potrzeb i gustu. Z pewnością warto odwiedzić możliwie dużo greckich wysp, by zobaczyć to, co najlepsze na południu kontynentu. Nie traćmy czasu, zwłaszcza że jedne wakacje mogą nie wystarczyć!

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

2 Comments

  1. Marek pisze:

    Byłem i polecam

  2. Marek pisze:

    Byłem na Krecie i serdecznie polecam serdecznie!