Grecja poza sezonem, czyli co robić w Grecji zimą

- Reklama -

Greckie wyspy zimą

Ludzie mogą myśleć, że greckie wyspiarskie i zalane słońcem zamykają sklep w zimie, ale tak nie jest w przypadku wielu z nich.

Życie dla większości wyspiarzy trwa, i chociaż niektóre duże ośrodki wypoczynkowe i hotele na niektórych wyspach-nawet niektóre restauracje i bary — są zamknięte w sezonie, większość wysp nadal będzie tykać wraz z lokalnym życiem. Grecy też lubią jeść na mieście!

Kreta zimą

Położona najdalej na południe Kreta ma łagodną i słoneczną pogodę przez całą zimę; w rzeczywistości ma jedne z najcieplejszych zimowych warunków pogodowych w Europie.

Kreta zimą
Kreta zimą

To sprawia, że łatwo dostać się i zobaczyć wszystko to starożytne miejsce ma do zaoferowania. Muzea pozostają otwarte na Krecie (może z krótszymi godzinami otwarcia), A Popularne miejsca, takie jak Knossos – zwykle zatłoczone turystami w sezonie-mogą wydawać się ekskluzywnymi widokami.

Wyspy Cyklady zimą

Santorini zimą jest o wiele spokojniejsze niż inne razy w roku, ale nadal jest dobre jako miejsce przez cały rok.

Widoki na kalderę pozostają oszałamiające, zachody słońca tutaj pozostają piękne, bez względu na temperaturę-a wszystko to przy mniejszej liczbie imprezowych tłumów. To wciąż idealne miejsce na romantyczny wypad.

Syros, stolica Cyklad i najbardziej zaludniona Wyspa, również pozostaje otwarta na interesy, jeśli jest nieco cichsza niż zwykle; pomyśl o chłodnej bryzie i jasnym zimowym niebie.

Inne popularne Wyspy Cyklad, takie jak Paros i Naxos, są domem dla dużych stałych populacji i życie toczy się dla nich wszystkich.

Wiele miejsc zostanie zamkniętych, ale nadal można znaleźć kilka pokoi do wynajęcia, a tawerna i sklepy, które pozostaną otwarte, będą tymi, które mieszkańcy często odwiedzają, więc to sprawia, że jest to bardzo autentyczne doświadczenie, choć zupełnie inne w sezonie turystycznym.

Wyspy Dodekanez

Po drugiej stronie Morza Egejskiego Lesvos — „Wyspa Ouzo” – jest również bardzo atrakcyjna zimą. Ta wyspa jest ulubionym miejscem dla obserwatorów ptaków i miłośników przyrody; polne kwiaty i bagna sprawiają, że jest to piękne miejsce na bazę.

Rodos doświadcza również łagodnych zim (średnio około 15°C), co sprawia, że zwiedzanie uznanego przez UNESCO Starego Miasta-wraz z bizantyjską i wenecką architekturą – jest bardzo wykonalne.

Turystyka piesza jest świetna na Rodos i przyjemna, gdy temperatury nie są tak wysokie, szczególnie w okolicach pięknego miasta Lindos.

Wyspy Sporades

Wyspa Skiathos uspokaja się zimą po nocnym życiu lata. Oferuje również możliwość nawiązania kontaktu z lokalnym życiem. Z restauracji turystycznych i sklepów z pamiątkami zamknięte, lokalne tawerny powitają cię i będziesz mógł rozmawiać z miejscowymi.

Wyspy Sarońskie zimą

Tuż przy wybrzeżu Aten, Wyspy Sarońskie stanowią doskonałe wycieczki ze stolicy, nawet w miesiącach zimowych, z piaszczystymi plażami, sosnami, historią i rustykalnymi, żywymi tawernami.

Mogą być chłodniejsze niż latem, ale pozostają piękne; na przykład Spetses jest domem dla około 5000 stałych mieszkańców i nadal żyje w zimie.

Zimą odkryjesz inną stronę greckich wysp, bez imprezowiczów i turystów pakietowych.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.