Zalety odzieży z wełny merynosa

Zalety odzieży z wełny merynosa

Zalety odzieży z wełny merynosa

Zalety odzieży z wełny merynosa

- Reklama -

Jesteś pasjonatem górskich wycieczek? Lubisz codzienną aktywność fizyczną? A może chcesz czuć się komfortowo na co dzień i w każdych warunkach? Zaliczając się do którejkolwiek z tych grup, potrzebujesz dobrej jakości odzieży, a zwłaszcza bielizny. Tę z kolei najlepiej wybierać spośród kategorii „termoaktywne”, ze względu na jej właściwości. Dziś spróbujemy przyjrzeć się bieliźnie z wykorzystaniem wełny z merynosa, czyli popularnej wełny merino. Jakie są jej zalety? Dlaczego jest wykorzystywane do najlepszych jakościowo produktów? Sprawdźmy!

Wełna z merynosa – budowa

Aby uświadomić sobie wszelkie atuty wełny merino, trzeba wyjść od jej struktury, która jest bardzo charakterystyczna, wręcz niepowtarzalna – wyróżnia się nawet na tle różnych rodzajów wełny z innych owiec. Dlaczego?

Wszystko ze względu na warunki, w jakich żyją merynosy właśnie. Ich historia sięga Azji, skąd zostały sprowadzone do Europy, a następnie rozpowszechnione po całym świecie. Dziś najbardziej szlachetna i najcenniejsza odmiany wełny z merynosa pozyskiwana jest z owiec australijskich, które na co  dzień żyją w skrajnych warunkach temperaturowych – znoszą zarówno upały, jak i mrozy. Z tego względu struktura ich runa pozwala zatrzymywać pęcherzyki powietrza, trzymać się z dala od skóry i absorbować aż 35% wilgoci w stosunku do własnej masy. Takie właściwości wełny z merynosa pozwalają zastosować ją w produktach nadających się do naprawdę ekstremalnego zastosowania.

Bielizna z wełny merynosa – właściwości

Jak już zostało wyżej wspomniane, wyjątkowa budowa wełny z merynosa przynosi kilka podstawowych korzyści, takich jak doskonała termoregulacja powierzchni ciała oraz świetne odprowadzanie wilgoci (zwłaszcza gdy zostanie połączona z drugą warstwą funkcyjnej dzianiny wewnętrznej). To jednak nie wszystkie zalety wełny merino.

Bielizna termoaktywna stworzona z wełny merynosa tworzy bardzo zdrowy mikroklimat między skórą a odzieżą. Co więcej, chroni przed promieniowaniem UV (dodatkowo ograniczając możliwość przegrzania organizmu), a także wykazuje się dużą przewiewnością, przyczyniając się do skutecznej wentylacji skóry. Jednak najbardziej niewiarygodną właściwością wełny z merynosa jest samooczyszczanie się. Specjalne łuski, znajdujące się na powierzchni włókien, skutecznie wypierają nieprzyjemny zapach (powstający w wyniku pocenia się), jednocześnie utrzymując środowisko wrogie bakteriom.

Biorąc pod uwagę powyższe, nie ulega wątpliwości, że bielizna wykorzystująca wełnę z merynosa jest jedną z najlepszych, najzdrowszych i najbardziej wygodnych, jakie możemy obecnie znaleźć w sklepach.

Błażej Górski
Błażej Górski
Witajcie podróżnicy! Jestem Błażej Górski, a to portal dla wszystkich podróżników. Dlaczego Scandinavia? Moja pasja do podróży zaczęła się właśnie, dzięki eksploracji krajów skandynawskich. Cztery tygodnie w podróży uświadomiły mi, jak wspaniałe jest poznawanie świata, ludzi i kultur – nie wspominając już o niesamowitych widokach. Postanowiłem założyć ten portal i ze swoim polonistycznym wykształceniem, opisywać Wam miejsca, w których byłem i które warto zobaczyć. Ale scandinavia.com.pl to nie tylko opowieść o atrakcjach, ale również porady dla podróżujących, informacje o rozkładach jazdy i lotach. Wszystko po to, abyście mogli wyruszyć w bezpieczną i komfortową podróż. Znajdziecie tutaj również kulinarne ciekawostki i przepisy, a także odrobinę lifestylowych nowinek, które przydadzą się nie tylko w trasie, ale także w domowym zaciszu. Rozgość się wygodnie i zaplanuj ze mną swoją kolejną podróż!
- Reklama -

Komentarze są wyłączone.